Dali mi výpoveď počas maródky

Ako zamestnaný som bol chorý od 10. 6. 2009 do 10. 7. 2009. Po maródke som sa ohlásil v práci. Zamestnávateľ mi povedal, že momentálne nemajú prácu a že mi zavolajú, kedy mám nastúpiť. Čakal som, nebolo to prvýkrát. Posielali ma často po 4 hodinách domov bez zaplatenia, že nemajú pre mňa prácu. Pretože nemám peniaze na to, aby som cestoval autobusom bez mzdy hore-dolu, tak som dúfal, že zavolajú. Dňa 9. 8. 2009 som opät ochorel a oznámil to zamestnávateľovi. Na ďalší deň, som však obdržal výpoveď ku dňu 10. 8. 2009, teda počas maródky, údajne za to, že som hrubo porušil pracovnú disciplínu. Neviem teraz, či to bol zámerný postoj zamestnávateľa, aby mi dal výpoveď a tiež, či výpoveď platí alebo nie, keďže som stále chorý. Ako mám teraz postupovať?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková