Daň z predaja nehnuteľnosti

Dobrý deň,
V ROKU 2015 sme kúpili rozostavaný RD .Dostavali a skolaudovali sme ho v októbri 2016.Od 2.11.2016 v ňom máme trvalý pobyt,12.12.2016 ideme na katastri robiť zmenu údajov,na LV ideme rozostavanú stavbu zmeniť na RD s popisným č. 322.Po cca 6 rokoch chceme RD predať bez platenia dane z predaja nehnuteľnosti.Od 1.1.2017 chcem ohlásiť voľnú živnosť-projekcia el. zariadení,kde do ohlásenia živnosti dám miesto podnikania adresu trvalého pobytu v spomínanom RD.Bude to mať vplyv na možnosť predať RD po piatich rokoch od nadobudnutia,v zmysle § 9 Z. 595 /2003 Zb. z.v znení neskorších predpisov,bez platenia dane z predaja nehnuteľnosti?Alebo budem môcť RD predať bez platenia dane z predaja nehnuteľnosti,až päť rokov po skončení živnosti?

Ďakujem.

Ladislav Lázár

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus