Daň z predaja nehnuteľnosti áno alebo nie?

Dobry den,

Riesim trochu neobvykly problemik..... Ako som si uz zistil od dane z predaja nehnutelnosti som oslobodeny v pripade ak nehnutelnost vlastnim aspon 5 rokov resp. ak mam v danej nuhnutelnosti aspon 2 roky trvaly pobyt  bezprostredne pred predajom. Co ale konkretne znamena to bezprostredne? Ja som mal v byte ktory planujem teraz predat a na ktory mam aj kupcu trvaly pobyt 16 rokov ale asi pred 10 mesiacmi som si ho prehlasil prave preto, aby uz byt bol kvoli tomu, ze som sa ho snazil predat, volny. Podmienku o 5 rocnom vlastnictve budem splnat az o 4 mesiace.
Mam radsej pockat (pre istotu) este tie 4 mesiace alebo alebo som od dane oslobodeny uz teraz na zaklade toho trvaleho pobytu? Byt som nadobudol formou darovacej zmluvy..... Dakujem za strucnu a zrozumitelnu odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus