daň z predaja rozostavanej stavby

Dobrý deň,
Chystám sa predať rozostavaný dom neevidovaný v katastri nehnuteľností, spolu s 11 á pozemkom, ktorý vlastním menej ako 5 rokov. Stavba bola realizovaná svojpomocne, neviem vydokladovať vynaložené financie (resp.len minimálne) Som si vedomý, že pozemok sa posudzuje samostatne ako nehnuteľnosť, ale stavba nie - patrí medzi ostatné príjmy. Čo to ale presne znamená v praxi? Zdaniteľnú časť príjmu môžem znížiť o kúpnu cenu pozemku? (tú viem vydokladovať) Ako sa potom vypočíta sadzba dane, výška zdravotného poistenia? Existuje iná možnosť, ako znížiť tieto odvody, resp. aby som pri predaji získal späť aspoň hodnotu nákladov a nevytvoril stratu? Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková