Daňová evidencia a potvrdenie objednávky

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, či si do výdavkov v daňovej evidencii môžem účtovať sumu z potvrdenia objednávky, nakoľko mi dodávateľ z poľska ani po viacerých žiadostiach neposlal oficiálnu faktúru po dodaní tovaru.

A ešte jedna otázka - zákazník mi okrem sumy za tovar poslal na podnikateľský účet aj "tringelt" 40 centov. Ako sa toto berie? Má to byť uvedené vo faktúre, ktorú som mu vystavil? Ak nie, nebude mi sedieť suma z účtu s účtovníctvom. Mám mu ich poslať naspäť? Nechcem ho uraziť.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.