Daňová kontrola SZČO

Dobrý deň, plánujem založiť živnosť a rád by som vedel či môže daňová kontrola kontrolovať aj súkromný účet. Budem mať podnikateľský a osobný, pričom z podnikateľského zaplatím daň, odvody, niečo nechám na prípadné nedoplatky a zbytok si pošlem na osobný pre moju potrebu.
Druhá vec - Ako sídlo si chcem dať podnájom, majiteľ s tým nemá problém. Nájom platím z osobného účtu, zmluvu mám, povolenie budem mať tiež, z jeho strany je tiež všetko v poriadku. Keďže majiteľ je zamestnanec a nechcem mu spôsobovať nejakú zbytočnú byrokraciu (tej mám plné zuby ešte ani SZČO nie som) môžu po kontrole u mňa spraviť aj kontrolu u neho ohľadom daňe z nájmu?
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nájdite si prácu na mieru a nechajte si za ňu primerane zaplatiť
Hľadáte si nové zamestnanie, v ktorom by ste zarábali podľa vlastnej spokojnosti? Túžite po zmysluplnej realizácii sa vo svojom odbore? Vyberte si z našej ponuky pracovných pozícií, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom kariera.zoznam.sk.
Návod: Všetko o daniach, keď ste predali, zdedili alebo prenajímate byt
Pre posúdenie, či platiť daň alebo nie, je rozhodujúci čas, kedy ste vlastníctvo nadobudli.
Advokáti vedia znížiť riziko škody poistkou
Za poškodenie klienta zlou radou sú advokáti plne zodpovední. Ak škodu spôsobí koncipient, zodpovednosť padne na advokáta.
Antické zmluvy fungujú dodnes
Mnohé zo zmlúv, ktoré dodnes v práve používame, pochádzajú z antického rímskeho práv
Sceľovanie budú riešiť za štát len profesionáli
Od tohto roku sa očakáva urýchlenie komplexných pozemkových úprav.