Daňová kontrola SZČO

Dobrý deň, plánujem založiť živnosť a rád by som vedel či môže daňová kontrola kontrolovať aj súkromný účet. Budem mať podnikateľský a osobný, pričom z podnikateľského zaplatím daň, odvody, niečo nechám na prípadné nedoplatky a zbytok si pošlem na osobný pre moju potrebu.
Druhá vec - Ako sídlo si chcem dať podnájom, majiteľ s tým nemá problém. Nájom platím z osobného účtu, zmluvu mám, povolenie budem mať tiež, z jeho strany je tiež všetko v poriadku. Keďže majiteľ je zamestnanec a nechcem mu spôsobovať nejakú zbytočnú byrokraciu (tej mám plné zuby ešte ani SZČO nie som) môžu po kontrole u mňa spraviť aj kontrolu u neho ohľadom daňe z nájmu?
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.