Daňová kontrola SZČO

Dobrý deň, plánujem založiť živnosť a rád by som vedel či môže daňová kontrola kontrolovať aj súkromný účet. Budem mať podnikateľský a osobný, pričom z podnikateľského zaplatím daň, odvody, niečo nechám na prípadné nedoplatky a zbytok si pošlem na osobný pre moju potrebu.
Druhá vec - Ako sídlo si chcem dať podnájom, majiteľ s tým nemá problém. Nájom platím z osobného účtu, zmluvu mám, povolenie budem mať tiež, z jeho strany je tiež všetko v poriadku. Keďže majiteľ je zamestnanec a nechcem mu spôsobovať nejakú zbytočnú byrokraciu (tej mám plné zuby ešte ani SZČO nie som) môžu po kontrole u mňa spraviť aj kontrolu u neho ohľadom daňe z nájmu?
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.
Toto je 30 najdôležitejších zmien v daniach v roku 2020
Od januára prichádza množstvo daňových úprav najmä v prospech drobných podnikateľov.
Komu sa oplatí predčasný starobný dôchodok
Predčasný starobný dôchodok slúži na zabezpečenie príjmu občana v preddôchodkovom veku.
Blogeri: ako zarábať legálne
Blogovaním či zverejňovaním článkov alebo fotiek na internete si privyrába – alebo ich má aj ako hlavný zárobok – kadekto. Ako je to však so zdaňovaním týchto príjmov? Situácie môžu byť rôzne a ich varianty sa často aj kombinujú.