Daňová kontrola SZČO

Dobrý deň, plánujem založiť živnosť a rád by som vedel či môže daňová kontrola kontrolovať aj súkromný účet. Budem mať podnikateľský a osobný, pričom z podnikateľského zaplatím daň, odvody, niečo nechám na prípadné nedoplatky a zbytok si pošlem na osobný pre moju potrebu.
Druhá vec - Ako sídlo si chcem dať podnájom, majiteľ s tým nemá problém. Nájom platím z osobného účtu, zmluvu mám, povolenie budem mať tiež, z jeho strany je tiež všetko v poriadku. Keďže majiteľ je zamestnanec a nechcem mu spôsobovať nejakú zbytočnú byrokraciu (tej mám plné zuby ešte ani SZČO nie som) môžu po kontrole u mňa spraviť aj kontrolu u neho ohľadom daňe z nájmu?
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus