Daňové priznanie 2012-príjmy z prenájmov § 6 ods.3

Príjmy z prenájmu nehnutelnosti v zmysle §6 ods.3
1. Doteraz uplatnovane paušalne výdaje /do roku 2011/
2. K 1.1.2012 prenajimana nehnutelnost zaradená do obchodného majetku a pokračuje sa v odpisovaní ako v dalšich rokoch odpisovania
3. Za rok 2012 sa vedie Daňová evidencia podla §6 ods.11

Otazka:

1.Može sa v tomto v prípade v zmysle § 22 ods.9 pozastavit odpisovanie /daňové/ hmotného majetku, aby sa znížila daňová strata.
2. V prípade uplatnenia daňových odpisov sa vykáže daňová strata /z titulu, že sa dosiahol menší príjem, než sa očakaval/, ktorá sa nebude mocť umorovať.

Je tento postup správny !
Dakujem za odpoveĎ

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.