Darovacia listina na byt

Dobrý den neviem pod co by som to mala zaradit ale dala som to do práva a chcem sa spýtat že

moji rodičia darovali darovacou listinou trojizbovy byt mojej najmladsej sestre a v darovacej listine je odsek ale v pripade ze tam rodicia doziju. sestra s tym suhlasila dar prevzala a spolu z byvalym priatelom chceli kupit dalsi byt jednoizbovy vedla tohto trojizboveho zobrali si uver kde dali tento trojizbovy aj z jednizbovym ako zaruku ze ked nebudu splacat pozicku tak im zoberu oba byty. Po case sa sestra z tymto mužom rozviedla Byvaly muž prestal splacat uver byty su zalozene a mama sa teraz boji ze pride aj o tu moznost tej klauzuli dozitia v tom byte. Sestra sa rozhodla byty predat aby mohla vyrovnat uver ale za tu cenu co by potrebovala na uver tie byty nepreda za to ze su na dedine a v pivnici . Chcela by som vediet ako je to z tou darovacou listinou ked ma mama pravo dozitia v tom byte ci moze sestra byt trojizbovy predat alebo nie a či sa môže mama báť že aj tak príde o byt ked sa nespláca úver. A ci je tam ta moznost ako majitelka bytu ktorou je moja sestra sa musi o mamu postarat a najst jej nahradne byvanie ked ma pravo dozitia v tomto trojizbovom byte ked ho sestra chce predat a aka forma byvania by to mala bit ci jej musi kupit byt alebo jej moze najst byt do prenajmu. Otec umrel 17. maja tohto roku. Vopred Dakujem za odpoved prajem prijemne vianocne sviatky Knoppová

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus