Dávka v nezamestnanosti po prichode zo Švajčiarska

Osem rokov som s manželom pracovala vo Švajčiarsku,vždy na sezónu (zmluva na 4 mesiace),u rovnakého zamestnavatela v hoteli.Periodicky sme sa vracali na Slovensko,teda každé 4 mesiace skoro na dva mesiace.Vo Švajčiarsku sme bývali v hotelovej izbe u zamestnávatela,teda sme nemali prenajatý byt.Rozhodli sme sa ostať na Slovensku,kde nám zamietli dávky v nezamestnanosti,okrem iného tvrdili že naša práca mala trvalý charakter,kedže sme sa vracali stále k tomu istému zamestnávatelovi,teda nespadáme medzi sezónnych pracovníkov.Nezdá sa mi to správne,keďže stále sme mali novú zmluvu a vždy len na dobu určitú s najnižším pracovným povolením.Je rozhodnutie SP správne?Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.