Davka v nezamestnanosti po skonceni RD a zamestnavatel v konkurze

Dobry den,
momentalne som na rodicovskej dovolenke a firma, v ktorej som evidovana ako zamestnanec je v konkurze. Bude teda so mnou tento mesiac ukonceny pracovny pomer. Chcem teda zisit, ci mam narok na poberanie davky v nezamestnanosti. Moja situacia:
Do zamestnania som nastupila 1.5.2012. Na prvu matersku som nastupila 17.12.2014, nasledne som isla rovno na rodicovsku dovolenku. Rodicovska dovolenka mi skoncila 12.2.2018 a od 13.2.2018 som vycerpala dovolenku u zamestnavatela. Od 14.3.2018 som bola PN a 3.4.2018 som nastupila na druhu matersku. Nasledne 27.11.2018 na druhu rodicovsku, na ktorej som doteraz. Chcem sa teda opytat:
1. splnam podmienky na davku v nezamestnanosti?
2. z coho sa bude pocitat?
3. vyjde mi vyssia podpora, ak by som o davku nezamestnanosti poziadala v tomto mesiaci, ked ukoncim TPP? (rodicovsky prispevok by som presunula na manzela a po 6 mesiacoch na podpore by som on poziadala opat)
4. keby som sa nenahlasila teraz na davku v nezamestnanosti, mala by som na nu narok v maji 2021, kedy bude mat syn 3 roky a skonci mi rodicovska dovolenka? Z coho sa bude potom pocitat?

Vopred dakujem za odpoved

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus