dedenie dvochodku a zavet

Dobrý deň,
zaujímalo by ma ako je to z dedením uspor v 2. a 3.tom dvochodkovom pilieri. Spomínam si že ked som ich pred mnohými rokmi zakladal tak sa hovorilo že to pojde do dedičstva. Dokonca v 3.tom pilieri som aj uviedol dediča ktoremu ho odkazujem. Minuly mesiacsom však chcel tohto dediča zmenit a nie je to vobec jednoduche kedže žiadaju dediča identifikovat občianskym preukazom /teda asi aj rodným číslom/.
Kedže nechcem aby dotyčna obdarovana osoba o tom vedela je to pre mna prakticky nemožne.Ako sa v takychto pripadoch postupuje a ake su možne riešenia?

Do uvahy by pripadalo ako riešenie spísanie závetu.Stalo by to dakych 26€ u notara. Je možne v dnešnej dobe spísat zavet nejak elektronicky formou elektronickeho občianskeho preukazu aby som neplatil tych 26€?Eletronicky občiansky som si dal už pred 2 rokmi ale neaktivoval som ho lebo zo slubovanych elektronickych služieb ešte nič nefungovalo.

Ma tu s touto problematikou niekto neake skusenosti a dobre rady?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus