Dedenie nevlastnym surodencom pred rodinou po matke?

Dobry den.
Moja mama chce mne a bratovi darovat polovicne podiely z bytu.
Moj manzel ma 8 rocne nemanzelske dieta, spolu mame jedno dvojrocne neplnolete dieta.
Zaujima ma, ci v pripade, ze by sme s manzelom a nasim spolocnym dietatom zahynuli pri autonehode alebo jej nasledkom (najprv ja, o par dni manzel a po nom dieta alebo dieta a tak manzel), mohlo stat, ze by sa konecnym dedicom casti bytu mojej mamy stalo nemanzelske dieta (podla zakona je surodenec hoci nevlastny vo vyssej dedicskej skupine ako stary rodic alebo nasledne moj brat).
Ak je realnou moznost, ze by (akykolvek) moj majetok v konecnom dosledku mal v pripade takejto nestastnej udalosti v ramci dedicskeho konania pripadnut nemanzelskemu dietatu mojho manzela a zaroven nevlastnemu surodencovi mojho dietata, ako mam postupovat, ked si zelam, aby v dedeni bola uprednostnena moja pozostala rodina (matka, brat, synovec). Napisat zavet v prospech napr brata mozem len tak, aby som zakonne neobmedzila prava vlastneho dietata a moje neplnolete dieta nemoze napisat zavet v prospech mojej rodiny, hoci ide primarne o moj majetok a ja by som si zelala, aby sa vratil do mojej rodiny. Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková