Dedenie nevlastnym surodencom pred rodinou po matke?

Dobry den.
Moja mama chce mne a bratovi darovat polovicne podiely z bytu.
Moj manzel ma 8 rocne nemanzelske dieta, spolu mame jedno dvojrocne neplnolete dieta.
Zaujima ma, ci v pripade, ze by sme s manzelom a nasim spolocnym dietatom zahynuli pri autonehode alebo jej nasledkom (najprv ja, o par dni manzel a po nom dieta alebo dieta a tak manzel), mohlo stat, ze by sa konecnym dedicom casti bytu mojej mamy stalo nemanzelske dieta (podla zakona je surodenec hoci nevlastny vo vyssej dedicskej skupine ako stary rodic alebo nasledne moj brat).
Ak je realnou moznost, ze by (akykolvek) moj majetok v konecnom dosledku mal v pripade takejto nestastnej udalosti v ramci dedicskeho konania pripadnut nemanzelskemu dietatu mojho manzela a zaroven nevlastnemu surodencovi mojho dietata, ako mam postupovat, ked si zelam, aby v dedeni bola uprednostnena moja pozostala rodina (matka, brat, synovec). Napisat zavet v prospech napr brata mozem len tak, aby som zakonne neobmedzila prava vlastneho dietata a moje neplnolete dieta nemoze napisat zavet v prospech mojej rodiny, hoci ide primarne o moj majetok a ja by som si zelala, aby sa vratil do mojej rodiny. Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Účinná ľútosť. Šikovný ťah pri daňových podvodoch
Účinná ľútosť umožňuje páchateľom v prípade porušenia zákona nadobudnúť beztrestnosť. Jozef Čentéš, prokurátor
Oklieštený Ústavný súd je neprijateľný
Plénum by sa malo neodkladne doplniť tak, aby malo plný počet sudcov.
Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky
Odborníci tvrdia, že neinvestovaním máte väčšie šance prerobiť ako investovaním.
Darujte byt tak, aby ste sa neocitli na ulici
Darovali ste byt a obdarovaný vás podviedol. Ako musíte postupovať, dočítate sa v dnešných Hospodárskych novinách. Dozviete sa aj, ako sa sa vyhnete bytovej mafii.
Desať modelových situácií, kedy predať a kedy darovať majetok
Obdarovali vás hodnotným darom? Napríklad bytom, záhradou či inou nehnuteľnosťou, pričom vy ich chcete výhodne odpredať? Neunáhlite sa.