Dedičské konanie nebolo.

Dobrý deň, v r. 2007 zomrel otec a so sestrou sme sa dohodli, že sa dedičského podielu na ich byte vzdáme v prospech matky. Ešte mali chatu, ktorú sme im s mojim manželom pomáhali budovať, tá vtedy patrila iba matke. Teraz na jar matka zomrela a až po pohrebe som zistila, že byt aj chatu darovala už pred štyrmi rokmi sestre, ktorá má svoj byt. Sestra býva v meste, kde bývala matka, ja 200 km od nich, takže sa starala mame aj o peniaze. Keďže v čase smrti mama nič nevlastnila, dedičské konanie neprebehlo. Keď som so sestrou hovorila, či by nebolo dobré aspoň nejako ma vyplatiť, odvetila, že mama to tak chcela, lebo sestra sa starala o mamu (hoci aj ja som za mamou občas dochádzala), nebude mať z toho žiadny finančný prospech, lebo byt ako pamiatku na rodičov nikdy nepredá a že som sa vlastne vzdala dedičského podielu po otcovi-na to si už nepamätá.
Chcem sa spýtať, mám vôbec nejakú šancu aspoň na nejaké finančné vyrovnanie od sestry?
Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Viac zelene aj lepší vzduch. Na environmentálne projekty pôjdu milióny eur
Obce, mimovládne organizácie či súkromný sektor môžu žiadať o finančné prostriedky v desiatich rôznych oblastiach. Podporí sa budovanie zelených parkov, živých plotov, ale tiež dažďových nádrží.
Daň za byt treba vyplniť s podpisom
Aj tento rok obce a mestá vyberajú dane z nehnuteľností. Na daňové priznanie zostáva 13 dní.
Spor so susedom riešte už v zárodku
Prekáža vám, že sused si vysadil stromy na hranici s vaším pozemkom. Znepríjemňujú vám život časté hádky. Treba zakročiť včas, radia experti z praxe.
Transfery budú pod väčším drobnohľadom
Obchodovanie medzi firmami príbuzných. Presúvanie ziskov z eseročky do eseročky. Obchodné vzťahy medzi matkami a dcérami či vnučkami. To všetko sa dostáva pod drobnohľad daňových úradníkov. Detaily vysvetľujú odborníci z brandže aj experti z ministerstva financií.
Sedem rád, na čo nezabudnúť pri firemných vozidlách
Obstarávate si, alebo spravujete vo firme vozidlový park? Pozrite sa na hlavné povinnosti, ktoré vás čakajú.