Dedičstvo

Dobrý deň...
Mala by som otázku vo veci postupovania pri dedičskom konaní.
Koná sa dedičské konanie po mojom zosnulom otcovi Alojzovi,ktorý mal za života 3 manželky. S prvou mal chlapca Alojza, s druhou mal 2 dcéry,Michaelu a Martinu a s treťou mal 3 deti, Petra,Janu a Petru... Môj nevlastný brat Alojz sa už 3 krát nedostavil na pojednávanie a Notárka ktorá má túto vec na starosti to nijako nerieši. Moje 2 nevlastné sestry sa na pojednávanie taktiež nedostavili z dôvodu,že splnomocnili ďalšiu osobu ktorá sa taktiež na pojednávanie nedostavila už 2 krát. Pri rozhovore cez mobil nám táto osoba povedala,že si berie právneho zástupcu,ktorý mu bude radiť a prejednávať veci ohľadom dedičstva s ním a ktorý s ním bude chodiť aj na pojednávania a taktiež že si zaplatí svojho odhadcu na nehnuteľný majetok ktorý je zahrnutý v dedičskom konaní. Moje otázky znejú :

1. Mohli by sme my ako ďalší dediči nejako postihnúť neprítomnosť ostatných dedičov ktorí sa nedostavili na pojednávanie a ani ho nejako neospravedlnili, napríklad vyňatím nároku na dedenie?

2. Môžeme my dediči nesúhlasiť s odhadcom navrhnutým splnomocnenou osobou a taktiež nesúhlasiť s prítomnosťou právneho zástupcu, ktorý nemá splnomocnenie na zastupovanie v dedičskom konaní a taktiež nemusíme súhlasiť s jeho prítomnosťou na konaní...
Môže si tento zástupca dedičov na pojednávanie vziať právnika vo veci radenia pri prejednávanej veci dedenia bez súhlasu ostatných dedičov? Môžeme nesúhlasiť s jeho prítomnosťou?

3. Pri dedičskom konaní sa taktiež bude prejednávať BSM. Do BSM sa budú zahrňať tak ako aj spomínaná nehnuteľnosť,tak aj dlhy po zosnulom otcovi ktoré nadobudol počas manželstva. Možu sa do BSM zahrnúť aj dlhy zo strany mojej matky kedže boli nadobudnuté taktiež počas manželstva? Musia byť pri podpisovaní BSM prítomní všetci dediči?

Za odpoveď Vám vopred ďakujem S pozdravom Jana

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus