Dobrovoľné nemocenské poistenie aPN

Dobrý deň, pomôžete mi s nasledovným problémom? Bola som dlhodobo dobrovoľne nem.poistená. Potom som poistenie zrušila. Stal sa mi úraz kolena. Tak som sa prihlásila opäť na platenie DNP, keďže podmienku 270 dní som splnila. Presne v ten istý deň, keď som nastúpila na PN, som podala aj prihlášku na DNP a keď mi PN skončila, odhlásila som sa týmto dňom aj z DNP. to znamená, že aj keď som bola DNP, nemusela som platiť, keďže počas PN sa neplatí. Doktor s týmto nemal problém. Teraz sa však ozval, že mi musel prepísať PN, na základe toho, že posudkový lekár to nechce uznať, pretože úraz sa stal v iný deň, ako mám vystavenú PN. Presnejšie: úraz sa stal 7.mája2013, a ja som DNP poistená až od 9.mája2013 a PN je takisto od 9.mája2013, keďže 8.mája2013 bol št.sviatok a teda som nemohla ísť k lekárovi vypísať si PN. Z tohto vyplýva, že mi teda PN nebude vyplatená a ešte budem musieť doplatiť odvody za obdobie, keď som bola dobrovoľne pripoistená.
1.Môže lekár prepísať PN, keď už raz napísal iný dátum?
2. Mám teda nárok na vyplatenie PN, alebo nie. Veď sú tam objektívne skutočnosti, že som nemohla ísť k lekárovi hneď na druhý deň, keďže bol štátny sviatok.
Môžeme mi poradiť? Som sama s deťmi na materskej a u nás na východe je to naozaj biedne, tak som myslela aspoň pár eur na prilepšenie.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus