Dobrovolne poisteny

Prajem pekný deň. Nie som si celkom istá ako je to s dobrovoľným poistením po návrate zo zahraničia. Chcela by som sa po 4 rokoch vrátiť na SR a prihlásiť sa na soc. a zdravotnej poisťovni s tým, že sa prihlásim ako dobrovoľný platca na krátku dobu(potom sa odhlásim) a až potom sa prihlásim na úrad práce. Bola by mi v tomto prípade uznaná podpora v nezamestnanosti? A ak áno, počítali by mi to zo všeobecného vymeriavacieho základu alebo z vymeriavacieho základu z dobrovoľného poistenia? Za odpoveď budem veľmi vďačná :).

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zdanením podielov na zisku sa vraciame do minulosti
Prípady s rôznymi variantami zdanenia vysvetľuje Silvia Hallová, daňová partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovensko, členka Slovenskej komory daňových poradcov.
Pri dividendách dajte pozor na zmeny
Vyplácanie dividend, teda podielov na zisku, zásadne ovplyvňuje fakt, že začiatkom tohto roka sa v ich zdaňovaní urobila hrubá čiara. Začal totiž platiť nový zákon.
Ako zákon tento rok upravil vyplácanie podielov zo ziskov
Vyplácanie podielov zo ziskov sa mení.
Ktoré jazdené autá majú najmenej porúch? Tu sú výsledky skúšok spoľahlivosti
Rebríčky bezporuchových áut zväčša vyhrávajú tie s vyššou cenou, no spoľahlivé sú aj medzi lacnejšími modelmi. Najlepšie (v cene do 10-tisíc eur) obstála Toyota Yaris.
Profesie, o ktoré sa firmy bijú a prinášajú slušné zárobky
Ste ITečkár a chcete zárobok nad 2-tisíc eur? Taký ponúka aj firma so sídlom v Novej Bani. Ak máte technické vzdelanie, nemusíte sa obávať o prácu. Trh práce je zavalený ponukami. Tu sú niektoré.