Dobrý deň, je rozdiel (finančný) vo výpočte starob. dôchodku pre občana v I a v II. prac. kategórii?

V roku 2010 mi bol priznaný čiast. invalidný dôchodok v evidenčnom liste mi uviedli II prac. kategóriu, v r. 2015 po dovŕšení 55 r. veku som požiadal o starobný dôchodok a soc. poisťovni som zdokladoval že som 20,5 r. odpracoval v I.prac. kateg. starobný dôchodok mi priznali a poprosím Vás o radu ..... ak je pri výpočte výšky dôchodku fin. rozdiel medzi prvou a druhou prac. kategóriou môžem dodatočne požiadať soc. poisťovnu o spätné prepočítanie od r. 2010 a o dodatočné doplatenie finančného rozdielu za tých 5 rokov?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus