Dobrý deň, jedná sa o súbeh pracovného pomeru a SZČO a platenia zdravotného poistenia.

Od 1.1.2015 som zamestnaná na TPP a platím všetky odvody.
Plánujem pracovať aj na živnosť, predpokladaný mesačný príjem na živnosť cca 1000 Eur, vymeriavací základ zo zamestnania je tiež 1000 Eur... zisťovala som si, že musím sa nahlásiť na zdravotnú poisťovňu ako SZČO a zároveň si stanoviť nulové odvody, keďže som zdravotne poistená z TPP. Jedná sa o ročné zúčtovanie zdravotného poistenia, chcela by som vedieť, či z príjmu predpoklad 1000 Eur x 12 mesiacov t.j. 12000 Eur zaplatím z ročného zúčtovania 14 % ? Alebo sa do zúčtovania zahrnú aj preddavky zo zamestnania? Ak je možné chcela by som vedieť, koľko zaplatím na zdravotné poistenie za rok pri uvedených príjmoch...ďakujem
Lubica

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus