dobry den ,mám narok na soc.hmotnu nudzu alebo dake príspevky?

pekny dobry den,rada by som sa chcela spýtat,že som 4rok na 45%invalidnom dochodku,pracovala som 2roky na dohodu ale minulý rok som bohužial bola viac ako tri mesiace v hospitalizovana v nemocnici,a tak ma aj z dohody prepustili.takže teraz som nezamestnana ,nemám žiadny prijem okrem invalidu 110,90eur ,nemám žiadny majetok,ani byt ani auto,byvam s dcerou v jej bytea mám tam trvale bydlisko.viem že na nezamestnanecku nemám narok ale či mám narok na sociálnu hmotnu nudzu alebo niečo.v pondelok som odovzdala všetky podklady na soc.hmotnu nudzu a tam ma rychlo odbili vypočitali mi zo 110,-eur 20% niečo a vyšlo že dačo 83,-eur,a že nemám narok na nič ,vraj keby som mala byt.nechapem aký je to system,chodim pravidelne do BA na BIO liečbu ,cestu si hradim,mam dietu a to su vydavky ktore mi nepokryju tu sumu čo dostavam od štatu.invalid.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus