Dobrý deň prajem. Potreboval by som poradiť v záležitosti výživného.

Dobrý deň prajem. Potreboval by som poradiť v záležitosti výživného.
S matkou môjho dieťaťa sme sa rozišli, keď malo dieťa 3 roky. Súd mne vtedy určil výživné vo výške 100 € (vtedy to bolo ešte 3000 Sk, keďže súdne rozhodnutie to bolo v roku 2007), ktoré doteraz poctivo platím.
V roku 2010vycestovala matka s dieťaťom do Čiech, za „lepším životom“. Nejako sa neuplatnila. Tak sa koncom minulého roka (2014) presťahovali do Nemecka, kde si našla nového partnera. Prednedávnom som od nej dostal telefonát, že nemecké úrady majú minimálnu výšku výživného 184,- €, ktoré v prípade ak ja nedoplatím do slovenským súdom určených 100,- € (doplatiť 84,-€), nemecké úrady danú sumu dieťati vyplatia a neskôr ich budú tie isté nemecké úrady odo mňa vymáhať aj s penalizáciou. Len keby bolo z čoho. Či sa mám ja obrátiť na súd, alebo by Ste mi poradili jednoduchší právny postup? Viem, že sa už v Nemecku obrátila na právničku. Dieťa má ešte slovenské občianstvo, trvalý pobyt ešte na Slovensku, ale nie nadlho. Za cenné rady Vám vopred ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus