Dobrý deň.Prosím Vás, ako mám dalej postupovať, pri vybavovaní povolenia na stavbu domu?

Dobrý deň.
Vybavujeme papiere k stavebnému povoleniu a máme takýto problém. Pred našim pozemkom, je 28m2, ktoré vlastní štát. tým pádom nemáme príjazdovú cestu na náš pozemok. My sme však požiadali o kúpu tých 28m2, ale samozrejme to trošku potrvá, kým sa dostaneme na rad. Tak nám starosta poradil, aby sme zatiaľ požiadali ŠPF o prejazd na náš pozemok, kým nám ho teda nepredajú (Mal by nám ten papier stačiť k vydaniu povolenia na stavbu.) ŠPF nám dal povolenie o prejazde na náš pozemok, kým sa neuskutoční kúpa. Ten pán, čo vydáva povolenia na stavbu nám však povedal, že jemu to nestačí-musíme mať ten pozemok odkúpený! a tak nám už 1 rok stoja papiere, nikde sa to nepohlo. Pretože naša žiadosť o kúpu pozemku sa ešte nedosala do BA, pretože, citujem našu pani úradníčku: ona na tie naše papiere zabudla a len tak sa vystáli na stole presných 11 mesiacov…. Moja otázka znie: Stačí nám momentálne(kým neprebehne kúpa) papier na ktorom je povolenie o prejazde, k vybaveniu stavebného povolenia?? Veľmi by ste mi tým pomohli. Ďakujem Vám veľmi pekne

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus