Doplatenie do invalidného dôchodku - vek 23 rokov

Dobrý deň,
mojej švagrinej bola sociálnou poisťovňou uznaná invalidita 60% od apríla 2018. Teraz jej prišlo rozhodnutie, že jej nepriznávajú invalidný dôchodok z dôvodu, že nesplnila podmienku 1 rok poistenia. (má 23 rokov .. tam je podmienka 1 rok.. ona má iba 66 dní poistenia(s vymer.základom spolu 200,-EUR), čiže jej chýba 300 dní poistenia).
Zo SP prišiel zároveň list, že si môže doplatiť obdobie sústavnej prípravy na povolanie (čiže obdobie strednej školy) alebo obdobie, kedy bola evidovaná na úrade práce (od 9/2016 do 8/2017).
Rozhodli sme sa (najbližšia rodina), že sa jej poskladáme ... a poistné doplatíme (keďže ona sama nemá z čoho). Chceme doplatiť 10 mesiacov počas evidencie na úrade práce - čiže 4 mesiace r.2016 a 6 mesiacov r. 2017.
Otázka znie ... z akého vymeriavacieho základu by bolo vhodné doplatiť, aby mala "lepší - vyšší" invalidný dôchodok .. rozmýšľali sme nad základom 1.000,-EUR - čiže 24% ..240eur mesačne x10 mesiacov = doplatok 2400 eur... vedeli by ste mi vypočítať .. koľko by jej vyšiel dôchodok ?
Ďakujem pekne

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.