Doplatenie do invalidného dôchodku - vek 23 rokov

Dobrý deň,
mojej švagrinej bola sociálnou poisťovňou uznaná invalidita 60% od apríla 2018. Teraz jej prišlo rozhodnutie, že jej nepriznávajú invalidný dôchodok z dôvodu, že nesplnila podmienku 1 rok poistenia. (má 23 rokov .. tam je podmienka 1 rok.. ona má iba 66 dní poistenia(s vymer.základom spolu 200,-EUR), čiže jej chýba 300 dní poistenia).
Zo SP prišiel zároveň list, že si môže doplatiť obdobie sústavnej prípravy na povolanie (čiže obdobie strednej školy) alebo obdobie, kedy bola evidovaná na úrade práce (od 9/2016 do 8/2017).
Rozhodli sme sa (najbližšia rodina), že sa jej poskladáme ... a poistné doplatíme (keďže ona sama nemá z čoho). Chceme doplatiť 10 mesiacov počas evidencie na úrade práce - čiže 4 mesiace r.2016 a 6 mesiacov r. 2017.
Otázka znie ... z akého vymeriavacieho základu by bolo vhodné doplatiť, aby mala "lepší - vyšší" invalidný dôchodok .. rozmýšľali sme nad základom 1.000,-EUR - čiže 24% ..240eur mesačne x10 mesiacov = doplatok 2400 eur... vedeli by ste mi vypočítať .. koľko by jej vyšiel dôchodok ?
Ďakujem pekne

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Predávate byt? Odborník radí, na čo nezabudnúť (+vzor kúpnej zmluvy)
Vyvarujte sa chýb v kúpnej zmluve pri predaji bytu. O detailoch listiny, ktoré v nej nesmú chýbať, hovorí advokát Pavol Szabó z advokátskej kancelárie GHS Legal.
Právnici približujú prvú emisiu krytých dlhopisov s negatívnym úrokom
Prvá slovenská firma vydala dlhopisy so záporným úrokom. Právnik vysvetľuje, ako emisia prebehla.
Materská a rodičovský príspevok: 10 rád, kedy a ako ich získať
Materskú dovolenku si aj vzhľadom na pracovné povinnosti či financie rodičia môžu prehodiť.
Požičali ste peniaze a dlžník vám ich doposiaľ nevrátil? Odborníci vám poradia, ako postupovať, aby sa vám váš majetok vrátil späť
Pôžička je vždy vážnym krokom. Aby ste neostali pre ochotu pomôcť škodný, poistite sa správnou zmluvou.
Prevencia vám môže zachrániť život. Viete, na aké preventívne prehliadky máte nárok?
V tomto roku, roku prevencie, odštartovali nové skríningy, teda odhaľovanie chorôb, príznaky ktorých ešte nie sú citeľné a viditeľné. Prvý bol skríning rakoviny hrubého čreva. Po ňom začali v septembri pozývať zdravotné poisťovne ženy od 50 do 69 rokov na vyšetrenie mamografom. Nasledovať bude skríning rakoviny krčka maternice.