Doplatenie do invalidného dôchodku - vek 23 rokov

Dobrý deň,
mojej švagrinej bola sociálnou poisťovňou uznaná invalidita 60% od apríla 2018. Teraz jej prišlo rozhodnutie, že jej nepriznávajú invalidný dôchodok z dôvodu, že nesplnila podmienku 1 rok poistenia. (má 23 rokov .. tam je podmienka 1 rok.. ona má iba 66 dní poistenia(s vymer.základom spolu 200,-EUR), čiže jej chýba 300 dní poistenia).
Zo SP prišiel zároveň list, že si môže doplatiť obdobie sústavnej prípravy na povolanie (čiže obdobie strednej školy) alebo obdobie, kedy bola evidovaná na úrade práce (od 9/2016 do 8/2017).
Rozhodli sme sa (najbližšia rodina), že sa jej poskladáme ... a poistné doplatíme (keďže ona sama nemá z čoho). Chceme doplatiť 10 mesiacov počas evidencie na úrade práce - čiže 4 mesiace r.2016 a 6 mesiacov r. 2017.
Otázka znie ... z akého vymeriavacieho základu by bolo vhodné doplatiť, aby mala "lepší - vyšší" invalidný dôchodok .. rozmýšľali sme nad základom 1.000,-EUR - čiže 24% ..240eur mesačne x10 mesiacov = doplatok 2400 eur... vedeli by ste mi vypočítať .. koľko by jej vyšiel dôchodok ?
Ďakujem pekne

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

O koľko dostanete pridané k penzii
Na budúci rok dostane väčšina dôchodcov vyšší dôchodok. O zvýšenie netreba žiadať, každý dostane písomné rozhodnutie.
Ako sa zvyšuje minimálny dôchodok
Podmienkou zvýšenia dôchodku na minimálny je, že priznaný dôchodok je nižší než minimálna hranica. Zvýšenie sa určí ako rozdiel medzi minimálnym a vyplácaným dôchodkom. Zvýšenie dôchodku = výška minimálneho dôchodku (mínus) celkový dôchodkový príjem.
​Tešíte sa na vyššiu penziu? Zistite, či sa týka aj vás
Každý rok sa penzie valorizujú. V budúcom roku však podľa iného kľúča. Ak chcete vedieť, o koľko, kúpte si v pondelok 17.12. Hospodárske noviny. Dočítate sa tiež, akú sumu navyše dostanete, ale aj, ako sa mení spôsob určovania veku odchodu do dôchodku.
Profesor dejín práva: Nacisti považovali Slovanov za menejcennú rasu
Slováci síce získali počas Slovenského štátu právo na sebaurčenie, tisíce ľudí však prišli o svoje životy alebo sa stali občanmi druhej kategórie. Podobný osud by zrejme čakal aj Slovákov, hovorí profesor dejín práva Tomáš Gábriš.
Reálne mzdy rástli Čechom rýchlejšie, na vianočné nákupy minú menej ako Slováci
Máte predstavu, koľko vás vyjdú tohtoročné Vianoce? Podľa cenového prieskumu by sme mali minúť menej ako vlani. Prečo? Lebo vraj zarábame viac.