Doplatia mi nesprávne vypočítaný dôchodok po zosnulom?

Pri odvolaní sa na vdovský dôchodok sme zistili že mal manžel(otec) za života zle vypočítaný dôchodok. Za 5 rokov poberal asi len polovicu toho čo mal poberať - podľa nového prepočtu sociálnej poisťovne na základe čoho bol zvýšený aj vdovský dôchodok. Keďže bol mimo iných chorôb aj duševne chorý nebol schopný si sám veci vybaviť, ani najbližšej rodine to nedovolil. Keďže ide o dosť veľkú sumu, tak by nás zaujímalo,že, či je možné vymôcť si od sociálnej poisťovne doplatenie rozdielu dôchodku na ktorý mal manžel nárok. Viem že, naopak keď občan dlhuje sociálnej poisťovni na poistnom, tak si to vie od neho spätne vymôcť. ďakujem za odpovede. (môžte mi odpovedať na mail).

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus