Doplnok: Čo dalej po skončení 34 týžňov materskej dovolenky??

Nova Otazka:
Dakujem velmi pekne. Zmluvu mam do 01.02.2014.
Este mam par otázok ohladom materskej: Co mude následovat kedze nechce po tych 34 tyzdnom ist do prace ale ostat dalej na materskej. Do kedy si mozem predlzit matersku.?? z coho sa bude mi ratat predlzena materska?? kde mam poziadat o predlzenie materskej?? ( kedze som pracovala viac ako 2 roky )
Keby som nahodou otehotnela druhy krat a prve dieta by uz malo rok a ja by som bola zaciatku tehotenstva .. budem mi ratat materska tak ako pri prvom dietati?,(kezde som pracovala)

a este mam jednu otazku aky ma plyv nezamestanost mojko mazela v obdobi mojho materstva, pridem o nejake davky ?? kedze manzel by nepracoval v obdobi mojho materstva '??

viem ze je to vela otazok ale chcem byt pripravena na vsetko aby som potom nebola prekvapena pri konci tehotenstva uz na take veci nebudem mozno ani mysliet.,

dakujem krasnnnee..

stara otazka:

Monika | 11.8.2013 18:58
Dobrý den.

Mám otázku ohladom aka bude moja materska dovolenka.

Ide o to ze od roku 2011 do 30.06.2013 som pracovala za minimalnu mzdu(2 roky a 6 mesiacov). Podarilo sa mi najst lepšie zamestanie a od 01.07.2013 pracujem uz cca okolo 600 eur hrubej mzdy.
ide o to ze som zistila , že som tehotna som v 4 tyzden a chcela by som vediet aku budem mat matersku. Myslym si ze budem pracovat este 6 mesiacov v tejto praci ak sa bude vsetko ok.

Chcela by som vediet ci sa to rata mzda cely rok alebo od tej novej prace??

Chcela by som vediet ako to teraz bude.
dakujem vopred za odpoved.

Odpovede

Ľubica Navrátilová pred 2 dňami 2 hodinami

Pokiaľ veci rozumiem, predpokladáte , že o 6 mesiacov zanikne pracovný pomer, ktorý vznikol 1.7.2013. Pokiaľ bude trvať zamestnanie 6 mesiacov a budete mať zaplatených minimálne 90 dní poistné na nemocenské poistenie, potom sa bude materské určovať z tohto posledného zamestnania.Ak by ste ale do vzniku dôvodu na poskytnutie materského nezaplatili 90 dní poistného, potom by sa materské určovalo zo mzdy u predchádzajúceho zamestnávateľa.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus