Doporuceny list zamestnavatelovi.

Dobrý deň, poslala som zamestnávateľovi doporučený list so žiadosťou o preradenie na inú prácu zo zdravotných dôvodov doplnenú o potvrdený lekársky posudok od lekara. Som na Pn, podporna doba je do 2.4.2018. Pracovala som u zamestnavatela 7 rokov. Zistila som, že list neprevzali a je uložený na pošte. Pravdepodobne sa mi list vráti. Platí 15 dňová lehota v tomto prípade až od dňa vrátenia zásielky?
Ako mám Prosím teraz postupovať? Do práce sa už nechcem vrátiť, nakoľko práca na pôvodnom pracovisku je nevhodnå. Na koľko mesiacov mám nárok na odstupné a koľko mesiacov je výpovedná doba?
Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Znížiť daň pomôžu aj príspevky do 3. piliera
Optimalizáciou daní môžete ušetriť svoje financie.
Živnostníci, svoje dane legálne optimalizujte
Živnostníci a samostatne zárobkovo činné osoby majú niekoľko možností, ako si legálne optimalizovať výšku dane, ktorú zaplatia štátu. Daňoví poradcovia a účtovníci zosumarizovali 20 tipov, ako ušetriť čo najviac a neurobiť pri priznaní chybu.
Predíďte problémom s e-formulárom
Nekompletné doklady, chýbajúce údaje či nesprávny výber formulára. To všetko môže riadne skomplikovať prípravu a vypĺňanie daňového priznania. Preto si ho nenechávajte na poslednú chvíľu a v prípade štruktúrovanejších príjmov je dobré sa radšej obrátiť na profesionála. Ako predchádzať najčastejším chybám, radia odborníci.
Ľudia často nevedia prepočítať príjmy zo zahraničia
Veľa ľudí nevie, ktoré príjmy zdaňovať a ktoré nie. Často nezahrnú do svojho priznania všetky, čo sa potom prejaví na konečnom výsledku. Hovorí o tom v rozhovore Dana Droppová, členka prezídia Slovenskej komory daňových poradcov.
Výpisy z 2. piliera čítajte. Zistíte, koľko vám peniaze „zarobili“
Ak vám má druhý pilier na dôchodku pomôcť, vaše peniaze musia zarábať. Výpis z osobného dôchodkového účtu prezradí, či sa oplatí rozdeliť úspory do výkonnejších fondov .