Doporuceny list zamestnavatelovi.

Dobrý deň, poslala som zamestnávateľovi doporučený list so žiadosťou o preradenie na inú prácu zo zdravotných dôvodov doplnenú o potvrdený lekársky posudok od lekara. Som na Pn, podporna doba je do 2.4.2018. Pracovala som u zamestnavatela 7 rokov. Zistila som, že list neprevzali a je uložený na pošte. Pravdepodobne sa mi list vráti. Platí 15 dňová lehota v tomto prípade až od dňa vrátenia zásielky?
Ako mám Prosím teraz postupovať? Do práce sa už nechcem vrátiť, nakoľko práca na pôvodnom pracovisku je nevhodnå. Na koľko mesiacov mám nárok na odstupné a koľko mesiacov je výpovedná doba?
Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zamestnávatelia pozor! Ženám nahlasujete materskú a rodičovskú, mužom vždy len rodičovskú dovolenku
Počet vyplatených materských dávok rastie a nie je ani výnimkou, keď ich poberajú otcovia detí. V prípadoch, ak tomu tak je, zamestnávatelia nikdy neoznamujú Sociálnej poisťovni začiatok, ani koniec materskej dovolenky, ale nahlasujú začiatok a koniec rodičovskej dovolenky.
Piloti či letušky majú na štrajk právo, letoví dispečeri nie
Medzi profesie, ktoré nemajú právo na štrajk, patria sudcovia, prokurátori alebo hasiči.
Šesť rád, ako vybrať mobil pre seniora
Seniorov v celej Európe pribúda. Len vlani ich bolo desať miliónov a do roku 2040 sa ich počet zvýši na 42 miliónov. S vekom pribúdajú nové výzvy, s ktorými si veľakrát nevedia rady. Problémom sú aj rôzne zdravotné i psychické problémy.
Chcete, aby sa vaše deti učili inovatívne? Sledujte moderné vzdelávacie projekty a upozornite na ne školu
Odborníci sa zhodujú, že dnešní žiaci sa v škole učia rovnako ako ich rodičia a starí rodičia. A to nie je dobré, lebo svet sa medzitým výrazne posunul a požiadavky na človeka sú dnes úplne iné, ako kedysi. Výsledkom je, že zo škôl nám vychádzajú absolventi, ktorí nemajú požadované zručnosti.