Dostanem sa na pozemok?

Dobrý deň,
Chcem kúpiť pozemok od predávajúcej, ktorá ma rodinného príslušníka,ten je priamy sused predávanej nehnuteľnosti spomínaného pozemku. Vstup na pozemok je z oboch strán, keďže je tam obecná komunikácia. Je veľký a z jednej strany by som ho chcela predať (v katastrálnej mape je evidovaný ako 2 parcely). Sused keď sa dozvedel, že sa pozemok ide predávať kúpil parcelu pred pozemkom z jednej strany, aby znemožnil prístup na pozemok. Je povinný povoliť nám vstup na pozemok (právo prechodu), keď je prístup z druhej strany?
Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prenajímate byt? Dajte pozor, aby ste miesto zisku nemali na krku neplatiča
Prenájom si vždy poistite spísanou listinou. Notárska zápisnica vás v tejto veci môže ochrániť viac než nájomná zmluva.
Pasívne domy sú u nás hudba budúcnosti
Ekológia, vízia do budúcnosti, zdravé prostredie pre život a tiež extrémne nízka cena za energie. Taká je stručná charakteristika pasívnych alebo nulových domov. Ak sa s týmito hodnotami stotožňujete, nie je od veci pouvažovať o bývaní v pasívnom dome.
Prednosťou je hotová infraštruktúra
Cenové relácie stavebných pozemkov si za posledné roky držia svoju nastavenú úroveň. Realitný trh sa sústredil najmä na oblasť bytov.
Hotelový boom ťahá zisky investorov
Priemerné ceny hotelových izieb dosahujú historické maximum, vďaka čomu stúpajú aj výnosy. Bratislava je z hľadiska obsadenosti hotelov v Európe na 25. mieste.
Korupcia prestáva byť celonárodná hra
Už to nie sú len zisky a iné ekonomické ukazovatele, ktoré tvoria vizitku firmy. Čoraz viac sa sleduje, čo firma prináša aj pre zamestnancov, región a celú krajinu.