Dostanem sa na pozemok?

Dobrý deň,
Chcem kúpiť pozemok od predávajúcej, ktorá ma rodinného príslušníka,ten je priamy sused predávanej nehnuteľnosti spomínaného pozemku. Vstup na pozemok je z oboch strán, keďže je tam obecná komunikácia. Je veľký a z jednej strany by som ho chcela predať (v katastrálnej mape je evidovaný ako 2 parcely). Sused keď sa dozvedel, že sa pozemok ide predávať kúpil parcelu pred pozemkom z jednej strany, aby znemožnil prístup na pozemok. Je povinný povoliť nám vstup na pozemok (právo prechodu), keď je prístup z druhej strany?
Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na čo máte nárok, ak sa pošmyknete na neupravenom chodníku?
Ak sa pri pošmyknutí na ľade na neupravenom chodníku zraníte, máte možnosti odškodnenia od správcu komunikácie, ktorý zanedbal svoje povinnosti.
Daň z nehnuteľnosti zaplatíte aj cez web
Povinnosť zaplatiť daň z nehnuteľnosti majú všetci vlastníci bytov, domov či pozemkov do konca januára.
Chcete zarobiť viac ako tisíc eur? Vyberte si z najnovších ponúk práce
Digitálny svet sa rozrastá a firmy hľadajú ľudí na posty. Zárobky sú lákavé. Prinášame najnovšie ponuky pracovných miest. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Internetového sprievodku trhu práce.
Rekordná spokojnosť. Euro by dnes nemenilo 9 z 10 Slovákov
Desaťročie života s Eurom na Slovensku potvrdilo, že ľudia si na novú menu rýchlo zvykli. Oceňujú výhody eura najmä pri cestovaní a zrozumiteľnosť cien.
Ako postupuje živnostník pri priznaní príjmov
Daňové priznanie musí podať živnostník, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy za minulý rok presiahli 1 915,01 eura. Do celkových zdaniteľných príjmov sa zahrňuje akýkoľvek dosiahnutý príjem, ktorý je predmetom dane a nie je od dane z príjmov oslobodený, teda aj príjem zo zdrojov v zahraničí.