Dostanem sa na pozemok?

Dobrý deň,
Chcem kúpiť pozemok od predávajúcej, ktorá ma rodinného príslušníka,ten je priamy sused predávanej nehnuteľnosti spomínaného pozemku. Vstup na pozemok je z oboch strán, keďže je tam obecná komunikácia. Je veľký a z jednej strany by som ho chcela predať (v katastrálnej mape je evidovaný ako 2 parcely). Sused keď sa dozvedel, že sa pozemok ide predávať kúpil parcelu pred pozemkom z jednej strany, aby znemožnil prístup na pozemok. Je povinný povoliť nám vstup na pozemok (právo prechodu), keď je prístup z druhej strany?
Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Hypotéka bez poistenia je veľké riziko. Nechajte si poistenie ušiť na mieru
Poistenie hypotekárneho úveru Slováci podceňujú. Odborníci radia, že najlepšie je pre individuálne vás poistenie.
Výmenný pobyt v zahraničí? Kurz jazyka aj samostatnosti
Zamestnávatelia očakávajú od svojich zamestnancov viacjazyčnosť už aj u nás, ale Slovákom tieto zručnosti chýbajú. Odborná pracovná sila je nedostatkovým tovarom a zvlášť pracovníci s potrebnými znalosťami cudzích jazykov.
Mešká vám lietadlo? Na toto všetko máte nárok
Obdobie dovoleniek pri mori sa blíži a s nimi aj riziko, že vám môže let meškať. Viete, na čo všetko máte nárok?
Nefunguje vám internet? Pošlite údaje iným spôsobom
Dáta o evidovaných tržbách sa doteraz v elektronických registračkách ukladali do fiskálnej pamäti, ktorá bola povinnou súčasťou každej pokladnice. Bola zakomponovaná tak, aby s ňou nik nemohol svojvoľne manipulovať. Keď k podnikateľovi prišla kontrola, dáta si načítala práve z nej.
Pozemky: najmite si sledovaciu službu
Kam sa obrátiť pri podozreniach z podvodu na pozemkoch, ako si zabezpečiť vstup na parcelu cez cudzí pozemok alebo ako predchádzať exekúcii majetku. Na tieto a ďalšie otázky odpovedajú odborníci.