Dovolenka po RD

Dobry den, prosila by som poradit nakolko uz neviem kde si to mam zistit lebo zamestnavatel mi to nezistil.
21.11.2014 som nastupila na rizikove. 27.6.2015 mi zacala materska ktora trvala do 19.2.2016. Nasledne zacala RD ktora mi konci 12.8.2018 kedy bude mat maly 3r.
Viete mi prosim vypocitat na kolko dni mam narok na dovolenku ktora mi vznikla pocas materskej? Pred odchodom na rizikove mi v r2014 ostali 2dni dov.
A este prosim poradit: mam narok na vycerpanie dovolenky hned po RD? Musi mi ju zamestnavatel dat podla zakona alebo mi moze zamestnavatel zrusit precerpanie dov. a dat mi ju niekedy inokedy? Veeeelmi mi pomozete s odpovedami.
Dakujem velmi pekne

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zamestnávatelia pozor! Ženám nahlasujete materskú a rodičovskú, mužom vždy len rodičovskú dovolenku
Počet vyplatených materských dávok rastie a nie je ani výnimkou, keď ich poberajú otcovia detí. V prípadoch, ak tomu tak je, zamestnávatelia nikdy neoznamujú Sociálnej poisťovni začiatok, ani koniec materskej dovolenky, ale nahlasujú začiatok a koniec rodičovskej dovolenky.
Piloti či letušky majú na štrajk právo, letoví dispečeri nie
Medzi profesie, ktoré nemajú právo na štrajk, patria sudcovia, prokurátori alebo hasiči.
Šesť rád, ako vybrať mobil pre seniora
Seniorov v celej Európe pribúda. Len vlani ich bolo desať miliónov a do roku 2040 sa ich počet zvýši na 42 miliónov. S vekom pribúdajú nové výzvy, s ktorými si veľakrát nevedia rady. Problémom sú aj rôzne zdravotné i psychické problémy.
Chcete, aby sa vaše deti učili inovatívne? Sledujte moderné vzdelávacie projekty a upozornite na ne školu
Odborníci sa zhodujú, že dnešní žiaci sa v škole učia rovnako ako ich rodičia a starí rodičia. A to nie je dobré, lebo svet sa medzitým výrazne posunul a požiadavky na človeka sú dnes úplne iné, ako kedysi. Výsledkom je, že zo škôl nám vychádzajú absolventi, ktorí nemajú požadované zručnosti.