Dva krát živnosť alebo spoločná s.r.o.?

Dobrý večer prajem. Manželka a ja chceme začať podnikať. Manželka fotografuje (svadby atď) a ja som kameraman (taktiež svadby, reklamy, ...). V súčasnosti obaja ešte pracujeme ako zamestnanci, pričom manželka chce skončiť v najbližších mesiacoch a ja cca za 1/2 roka. Tzn. najbližšieho pol roka ja budem stále zamestnaný + SZČO a manželka ide na SZČO hneď. V budúcnosti určite plánujeme dieťa a budúci rok aj kúpu novej nehnuteľnosti - tzn. budeme potrebovať hypotéku.
Chcem sa spýtať, či je pre nás výhodnejšie z hľadiska odvodov a celkovo daní vytvoriť 2x živnosť, čiže každý si budeme platiť soc. a zdrav. odvody alebo vytvoriť s.r.o. kde budeme spoločníci rovným dielom?? Predpokladaná spoločná mesačná tržba je cca 2500 eur, pričom naše náklady budú zrejme minimálne (maximálne PHM, kancelárske veci, nájom ateliéru a raz za čas možno nákup techniky).
Túto problematiku už študujem dlhé dni a stále si nie som istý, určite pre nás majú výhody aj živnosti a aj s.r.o.
Prosím o radu, som zúfalý. Ďakujem, Peter

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus