Dvojité vysporiadanie spoluvlastníctva

Dobrý deň.poprosila by som o radu.Otec vlastnil pozemok v extraviláne spolu s piatimi súrodencami.Bola to orná pôda,teraz je to evidované ako záhrada.Nakoľko rodičovský dom otca stojaci na vedľajšej parcele v intraviláne bol už starší a malý otec z ústnym súhlasom súrodencov postavil dom na tomto pozemku kvázi na svojej šestine..Ostatných 5/6 pozemku vrátane 5/6.pozemku pod domom vlastnia naši bratranci.Chceme sa vysporiadať s nimi ,ale zároveň aj s bratom.Ako postupovať,ked brat,ktorý tam zostal po smrti rodičov bývať sa nechce odsťahovať,ani nás súrodencov vyplatiť a tým brzdí nás aj ostatných spoluvlastníkov.Môžeme sa my ostatní spoluvlastníci rozhodnúť ,že si parcely rozdelime geometrickým plánom na dve časti v jednej my a dvaja spoluvlastníci a v druhej väčšej výmere ostatní?A ak by aj súhlasil z rozdelením pozemku vie. že budeme požadovať vyplatenie z dedičského podielu..Bola aj úvaha,že pozemok predáme spoločne a dom sa dá ohodnotiť vzlášť.Obávame sa však,že týmto krokom sa môžeme dostať do problémov o ktorých netušíme,lebo ani s druhou polovicou spoluvlastníkov si nedôverujeme.Viem ,že súdu sa nevyhneme,minimálne s bratom,ale nechcem sa naťahovať ani s ostatnými spoluvlastníkmi Co je vhodnejšie a rýchlejšie v tejto s
ituácii?A ešte jedna otázka.Je potrebné vyňatie z pôdneho fondu ak je rodinný dom-zastavané plochy o výmere 140m2 v extraviláne,ked to predtým bola orná pôda a teraz je to vedene ako záhrada?V územnom pláne obce je to ako časť kde môže byť výstavba rod.domov.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus