E-shop a daňový doklad z registračnej pokladne.

Prevádzkujem kamennú predajňu a e-shop. Tovar predávam z jedného skladu, ktorý je v kamennej predajni. Ako daňový doklad aj pre zákazníkov e-shopu od tohto roku k zásielke s tovarom prikladám bloček z registračnej pokladne. Sú to malé položky za zásielku väčšinou v sume od 4 € do 20 € Zásielky posielam poštou a pošta mi peniaze poukáže na súkromný účet ( je to výhodnejšie ako chodiť po peniaze za každú zásielku na poštu ).Stretol som sa z rôznymi názormi, že sa to tak môže i nemôže.
Keď som sám živnostník, nezamestnávam nikoho, je pre mňa finančne nevýhodné platiť si účtovníka a tak si robím účtovníctvo sám za využitia účtovného programu. Keď som robieval doklady ako faktúry a viedol účtovníctvo k nim ( kniha pohľadávok, faktúry a peňažný denník ), tak len v peňažnom denníku som mal za roku už 2500 položiek. Bolo to administratívne neúnosné a zaberalo to veľa času. Preto som prešiel na doklady z registračnej pokladne aj pre e-shop, kde príjem cez registračnú pokladňu je 100% zdokumentovaný ( bloček naozaj dávam každému zákazníkovi ) a ja si príjem nahrám do peňažného denníka ako mesačnú uzávierku 12x za rok. Takže je to veľký rozdiel v administrácii, čo sa už bez problémov zvládnuť dá aj tak aby som nemusel denne pracovať do noci.
V administrácii e-shopu je možné priamo vytvárať faktúry ( a nemusel by som ich vytvárať v účtovníctve ), no zase ich len nahrávať do účtovníctva ( platby za ne v peňažnom denníku ) je zdĺhavé a ak by som využil prepojenie e-shopu s účtovnými programami ( podporovaný program účtovníctva nemám ), tak by mi vznikli ďalšie zbytočné náklady.
Vzhľadom k tomu, že som sa stretol s rôznymi názormi, viete mi poradiť, či to robím správne, či to má aj v zákone oporu ( aký paragraf ) ?
Prípadne mi viete poradiť ako čo najjednoduchšie viesť účtovníctvo pre e-shop ?
Za odpoveď Vám ďakujem a prajem Vám pekný deň.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus