Evidenčne listy

Dobrý deň.Prosil by som o pomoc-radu.Organizáciou mi bola zrušená funkcia z organizačných dôvodov.Táto funkcia bola viazaná na služobný byt.V roku 2009,sme nepodpísali Nájomnú Zmluvu bytu na dobu určitú,tak nasledovalo súdne konanie,kde okresné aj krajské súdne rozhodnutie bolo naklonené v prospech nás.Od roku 2012 nám prestali zasielať Evidenčné listy.Naďalej nám tvrdia,že bývame v byte načierno.Prosím je organizácia -Nájomník bytu -povinný posielať Evidenčné listy?Nájomné riadne platíme a neporušujeme žiadne podmienky viazané sa na nájom bytu.Máme zato,že zmluva so súdnym rozhodnutim užívania bytu je platná i napriek tomu,že pani Právnička tejto organizácie nám oznámila,že to je len rozhodnutie súdu,ale byt je v ich kompetencii.Čiže podla nich stále obývame byt načierno,preto nám Evidenčné listy nezasielaju.Máme obavi,že aj po súdnom rozhodnutí v prospech ná, prídeme o byt.
Ďakujem za odpoveď
.
Dodatok

Funkcai prednostu stanice bola 30 11 2001 zrušená ,kedy som bol preložený na inu funkciu.Tento pracovný pomer som tiež skončil v roku 01 12 2003 podľa § 63 odsek 1 písmeno b.Nájomné doteraz riadne platíme,Evidenčné listy sme dostávali do roku 2012.
Súdný spor zo strany organizácie vznikol tým,že sme v roku 2009,nepodpísali nájomnú Zmluvu na dobu určitu.Po ukončení pracovného pomeru z nadbytočnosti od r.2003-2009,som nedostal vtedy ani napomenutie vypratať byt ani 3-mesačnú výpoveď z bytu.Na tieto skutočnosti poukazovalo súdne rozhodnutie,tak ako aj prepustenie organizáciou -zrušenie funkcie-Obidvaja s manželkou sme ZŤPS a takéto jednania su pre nás záťažou.Napr.od 30 5.2016,máme písomnú požiadavku na opravu potrubia z drezu a doteraz nám to neopravili.Keď nechceme,aby voda zatekala do čakárne pracne vodu vynášame z kuchynskeho drezu vedrami do WC.Prosím je organizácia Stredisko hospodárenia majetkom(SHM(povinná zasielať Evidenčné listy a môže nás z bytu vypratať aj po kladnom rozhodnutí súdu,alebo tak to brať ako povedala pani právnička s SHM,že rozhodnutie nič neznamená?
Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus