Ex-manzelka nezije dlhodobo na slovensku

Dobry den, chcem sa opytat, exmanzelka dlhodobo nezije trvalo na slovensku, vedie len adresu, zije v madarsku, dieta tam navstevovalo 5rokov skolsku dochadzku, momentalne dieta zije na slovensku so starymi rodicmi. Ako upravuje tuto situaciu zakon o vyzivnom, ak na slovensku priznal sud vyzivne, ale dieta nezije na slovensku.....

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dve percentá pomáhajú tisíckam organizácií
Daňovníci vlani poukázali neziskovkám opäť viac peňazí. Darcovia si však musia dávať pozor na detaily.
Chcete oddeliť časť urbárskeho pozemku? Takto sa to dá
Vlastníci súkromných pozemkov združených v pozemkovom spoločenstve, známych ako urbárske pozemky, riešia problém oddelenia časti plochy od spoločnej nehnuteľnosti. Na podobný problém narazila aj Urbárska spoločnosť s právnou subjektivitou, kde podiely vlastní aj naša čitateľka.
Na Slovensku najviac inovujú IT spoločnosti
Iba tretina firiem pôsobiacich na Slovensku inovuje. Vyplýva to z aktuálnych údajov Európskeho štatistického úradu - Eurostat.
Podávate dane o päť minút dvanásť? Tu sú termíny
Podávať dane v časovom a psychickom strese prináša riziko chýb. Pripravili sme preto súhrn najdôležitejších údajov a lehôt potrebných na poslednú chvíľu.
Studňu si zlegalizujete aj dodatočne
Uvažujete nad vlastnou studňou? Potrebujete ju len na polievanie záhrady alebo má zásobovať celý váš dom? Na studňu s čerpadlom už totiž potrebujete povolenie úradov. O tom, ako pri jej zriadení postupovať, i o rôznych situáciách, ktoré v súvislosti s ňou môžu nastať, hovoria odborníci.