EXEKÚCIA - Považuje sa zásielka za doručenú ak ju neprevezmem?

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či sa doporučená, resp. zásielka do vlastných rúk neprevzatá do 18 dní považuje za doručenú, ak je od exekútora?Dá sa zmeniť v tomto prípade adresát ( čiže meno na obalke)?
Vysvetlím:
dlhodobo ( skoro celý rok) sa zdržiavam vo Švajčiarsku, ale trvalý pobyt mám stále na Slovensku. Nedávno som bola na SVK a mala som oznámenie o exekúcií, ale zabudla som dať som svojej mame splnomocnenie na preberanie písomnosti. A preto, by som chcela vedieť, či môžem požiadať o zmenu adresáta v takomto prípade, alebo ak nie či sa všetky písomnosti neprevzaté budú považovať za doručené? Ktorý zákon to zahŕňa?
Ďakujem pekne za skorú odpoveď. dosť to súri.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.