Existuje povinnost platiť daň z príjmu pri predaji bytu kúpeného v r. 2004 ale skolaudovaného v r. 2012

Dobrý deň, nie je podla mna jednoznacne, či existuje povinost platiť daň z príjmu z predaja bytu alebo nie v tomto pripade:
V roku 2004 bol na základe zmluvy o výstavbe domu nadobudnuty do vlastníctva FO byt, táto zmluva bola na katastri zavkladovaná v novembri 2004 a na LV bol byt zapísaný ako rozostavaný byt. Tiež v roku 2004 ta ista FO na základe kúpnej zmluvy nadobudla ideálny podiel na pozemku prislúchajúcemu kúpenému bytu - táto zmluva bola v KN zavkladovaná v júni 2004. Kolaudácia bytového domu ,v ktorom sa byt nachádza, prebehla až v decembri 2012 a kolaudačné rozhodnutie a rozhodnutie o pridelení súpisného a orientačného čísla z januára 2013 boli zapísané v KN záznamom až v máji 2013.
V zmysle zmluvy o výstavbe domu je FO v súlade s § 21 zákona č. 182/1993 vlastníkom bytu od roku 2004 (kedy aj uhradila jeho kúpnu cenu), aj keď zápisom jeho kolaudácie a rozhodnutia o pridelení súpis. a orientač. čísla bytového domu v KN sa z "rozostavaného bytu" stal "byt" až v roku 2013. Ako tituly nadobudnutia sú na LV uvedené obe spomenuté zmluvy aj obe rozhodnutia.
Ak chce FO byt predať, je povinna platiť daň z príjmu alebo sa na tento prípad vzťahuje oslobodenie od dane z príjmu, pretože byt vlastni FO už dlhšie ako 5 rokov?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus