Existuje povinnost platiť daň z príjmu pri predaji bytu kúpeného v r. 2004 ale skolaudovaného v r. 2012

Dobrý deň, nie je podla mna jednoznacne, či existuje povinost platiť daň z príjmu z predaja bytu alebo nie v tomto pripade:
V roku 2004 bol na základe zmluvy o výstavbe domu nadobudnuty do vlastníctva FO byt, táto zmluva bola na katastri zavkladovaná v novembri 2004 a na LV bol byt zapísaný ako rozostavaný byt. Tiež v roku 2004 ta ista FO na základe kúpnej zmluvy nadobudla ideálny podiel na pozemku prislúchajúcemu kúpenému bytu - táto zmluva bola v KN zavkladovaná v júni 2004. Kolaudácia bytového domu ,v ktorom sa byt nachádza, prebehla až v decembri 2012 a kolaudačné rozhodnutie a rozhodnutie o pridelení súpisného a orientačného čísla z januára 2013 boli zapísané v KN záznamom až v máji 2013.
V zmysle zmluvy o výstavbe domu je FO v súlade s § 21 zákona č. 182/1993 vlastníkom bytu od roku 2004 (kedy aj uhradila jeho kúpnu cenu), aj keď zápisom jeho kolaudácie a rozhodnutia o pridelení súpis. a orientač. čísla bytového domu v KN sa z "rozostavaného bytu" stal "byt" až v roku 2013. Ako tituly nadobudnutia sú na LV uvedené obe spomenuté zmluvy aj obe rozhodnutia.
Ak chce FO byt predať, je povinna platiť daň z príjmu alebo sa na tento prípad vzťahuje oslobodenie od dane z príjmu, pretože byt vlastni FO už dlhšie ako 5 rokov?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.