Formulár E411

Dobry den,
potrebovala by som poradiť čo robiť s formulárom E411. Na úrade v ČR mi povedali, že pokial chcem zažiadať o Rodičovský príspevok (trvalí pobyt mám na Slovensku ale žijem v ČR) potrebujem potvrdenie že zo Slovenska nič neberiem a že si po to musím zájsť osobne, poštou to vraj nejde. Poslala som tam teda najprv mamu, ktorá na SK žije, aby sa za mna informovala. Jej na Úrade socialnych vecí a rodiny v BB povedali, že by som mala vyplniť časť A vo formulári E411, formulár podať na úrade v ČR a oni im ho majú poslať (úrady vraj medzi sebou takto sami komunikujú). Zistila som že teto formulár mi pani dala ale o tom, že oni im ho pošlú nič nevravela. Neviem teda čo v tejto situácii robiť. Musím kvoli potvrdeniu cestovať na Slovensko alebo naozaj stačí len podať E411-cku tu v ČR?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Szaniszlová.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus