Hmotná zodpovednosť

Dobrý deň.

Ak sa zmenil vedúci v prevádzke so spoločnou hmotnou zodpovednosťou a nebola pri jeho odchode vykonaná inventúra, je spoločná hmotná zodpovednosť aj naďalej platná?

Ďakujem za odpoveď.

No a keďže bol porušený zákonník práce, v tomto prípade zamestnávateľom, lebo inventúru pri zmene vedúceho musí vykonať, čo to znamená pre ostatných zamestnancov, ktorý mali spoločne s vedúcim ktorý odišiel podpísanú spoločnú hmotnú zodpovednosť? Veď v tomto prípade jasne porušil zákonník práce zamestnávateľ.
Ďkujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.