Hmotná zodpovednosť

Dobrý deň.

Ak sa zmenil vedúci v prevádzke so spoločnou hmotnou zodpovednosťou a nebola pri jeho odchode vykonaná inventúra, je spoločná hmotná zodpovednosť aj naďalej platná?

Ďakujem za odpoveď.

No a keďže bol porušený zákonník práce, v tomto prípade zamestnávateľom, lebo inventúru pri zmene vedúceho musí vykonať, čo to znamená pre ostatných zamestnancov, ktorý mali spoločne s vedúcim ktorý odišiel podpísanú spoločnú hmotnú zodpovednosť? Veď v tomto prípade jasne porušil zákonník práce zamestnávateľ.
Ďkujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Lízing už atakujú aj spotrebné úvery
V prípade úveru na financovanie majetku je možný odpočet dane z pridanej hodnoty jednorazovo, pri lízingu nie.
Vyhnite sa chybám v priznaní typu A
Kedy musí urobiť daňové priznanie zamestnancovi jeho zamestnávateľ? Ale čo ak ste mali vlani zamestnávateľov viac. Aký je postup pri vypĺňaní tlačiva typu A. Čím sa definuje závislá práca. Odpovedia vám experti z daňovej oblasti.
Šesť vecí, na ktoré musíte pamätať, aby bol predaj bytu či domu bezpečný
Na zabezpečenie vlastného bývania nestačí len kvalitná kúpna zmluva.
Zomrel vám príbuzný. Na aké voľno máte nárok?
Smrť niekoho v rodine je vždy ťažká rana pre príbuzných. Treba obstarať pohreb a ďalšie veci z pozostalosti. Na aké voľno máte nárok zo Zákonníka práce?
Použite nové tlačivo typu B pre daň
Vyhnite sa chybám v priznaniach. Ak ste napríklad popri zamestnaní prenajímali byt, použite tlačivo typu B. Pozor, je už nové, skontrolujte si preto, či podávate správny formulár. Kedy sa dá uplatniť bonus na dieťa a ďalšie rady prináša Finančná správa, ako aj naši experti.