hromadné prepúšťanie - posudzovanie

Spoločnosť spadá do kategórie 100 - 300 zamestnancov. Z dôvodu rapídneho poklesu objednávok je pravdepodobné, že bude musieť prísť i k redukcii zamestnancov. Vedenie však chce predísť inštitútu hromadného prepúšťania.
Ak je v pláne redukcia 40 zamestnancov z celkových 250, môže dostať v jeden moment do ruky výpoveď všetkých 40 ohrozených zamestnancov s tým, že vďaka rôznemu dátumu vzniku PP bude mať polovica z nich 2 mesačnú a druhá polovica 3 mesačnú výpovednú dobu? Rozumiem tomu správne, že v takomto prípade nejde o hromadné prepúšťanie, pretože PP skončí 20 zamestnancov a o mesiac neskôr ďalších 20?
Takže v prvom kole ukončí spoločnosť PP s 8% (20 z 250) a o mesiac v druhom kole skončí PP s 9% (20 z 230)???

Ďakujem za odpoveď a výklad.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

O koľko dostanete pridané k penzii
Na budúci rok dostane väčšina dôchodcov vyšší dôchodok. O zvýšenie netreba žiadať, každý dostane písomné rozhodnutie.
Ako sa zvyšuje minimálny dôchodok
Podmienkou zvýšenia dôchodku na minimálny je, že priznaný dôchodok je nižší než minimálna hranica. Zvýšenie sa určí ako rozdiel medzi minimálnym a vyplácaným dôchodkom. Zvýšenie dôchodku = výška minimálneho dôchodku (mínus) celkový dôchodkový príjem.
​Tešíte sa na vyššiu penziu? Zistite, či sa týka aj vás
Každý rok sa penzie valorizujú. V budúcom roku však podľa iného kľúča. Ak chcete vedieť, o koľko, kúpte si v pondelok 17.12. Hospodárske noviny. Dočítate sa tiež, akú sumu navyše dostanete, ale aj, ako sa mení spôsob určovania veku odchodu do dôchodku.
Profesor dejín práva: Nacisti považovali Slovanov za menejcennú rasu
Slováci síce získali počas Slovenského štátu právo na sebaurčenie, tisíce ľudí však prišli o svoje životy alebo sa stali občanmi druhej kategórie. Podobný osud by zrejme čakal aj Slovákov, hovorí profesor dejín práva Tomáš Gábriš.
Reálne mzdy rástli Čechom rýchlejšie, na vianočné nákupy minú menej ako Slováci
Máte predstavu, koľko vás vyjdú tohtoročné Vianoce? Podľa cenového prieskumu by sme mali minúť menej ako vlani. Prečo? Lebo vraj zarábame viac.