hromadné prepúšťanie - posudzovanie

Spoločnosť spadá do kategórie 100 - 300 zamestnancov. Z dôvodu rapídneho poklesu objednávok je pravdepodobné, že bude musieť prísť i k redukcii zamestnancov. Vedenie však chce predísť inštitútu hromadného prepúšťania.
Ak je v pláne redukcia 40 zamestnancov z celkových 250, môže dostať v jeden moment do ruky výpoveď všetkých 40 ohrozených zamestnancov s tým, že vďaka rôznemu dátumu vzniku PP bude mať polovica z nich 2 mesačnú a druhá polovica 3 mesačnú výpovednú dobu? Rozumiem tomu správne, že v takomto prípade nejde o hromadné prepúšťanie, pretože PP skončí 20 zamestnancov a o mesiac neskôr ďalších 20?
Takže v prvom kole ukončí spoločnosť PP s 8% (20 z 250) a o mesiac v druhom kole skončí PP s 9% (20 z 230)???

Ďakujem za odpoveď a výklad.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Hypotéka bez poistenia je veľké riziko. Nechajte si poistenie ušiť na mieru
Poistenie hypotekárneho úveru Slováci podceňujú. Odborníci radia, že najlepšie je pre individuálne vás poistenie.
Výmenný pobyt v zahraničí? Kurz jazyka aj samostatnosti
Zamestnávatelia očakávajú od svojich zamestnancov viacjazyčnosť už aj u nás, ale Slovákom tieto zručnosti chýbajú. Odborná pracovná sila je nedostatkovým tovarom a zvlášť pracovníci s potrebnými znalosťami cudzích jazykov.
Mešká vám lietadlo? Na toto všetko máte nárok
Obdobie dovoleniek pri mori sa blíži a s nimi aj riziko, že vám môže let meškať. Viete, na čo všetko máte nárok?
Nefunguje vám internet? Pošlite údaje iným spôsobom
Dáta o evidovaných tržbách sa doteraz v elektronických registračkách ukladali do fiskálnej pamäti, ktorá bola povinnou súčasťou každej pokladnice. Bola zakomponovaná tak, aby s ňou nik nemohol svojvoľne manipulovať. Keď k podnikateľovi prišla kontrola, dáta si načítala práve z nej.
Pozemky: najmite si sledovaciu službu
Kam sa obrátiť pri podozreniach z podvodu na pozemkoch, ako si zabezpečiť vstup na parcelu cez cudzí pozemok alebo ako predchádzať exekúcii majetku. Na tieto a ďalšie otázky odpovedajú odborníci.