Hrozí tehotnej žene v ochrannej lehote výpoveď?

Dobrý deň,
zopár otázok ohľadne ukončenia PP mi už na tejto stránke zodpovedala p. Puškáčová, za čo jej veľmi pekne ďakujem, teraz sa chcem ale pýtať niečo podobné, avšak neviem na čo mám v tomto prípade právo. Momentálne som na RD, synček ma 19 mesiacov.  Môj PP stále trvá, avšak prácu už istú nemám, keďže v práci so mnou nová šéfka nepočíta. Viac som opísala v mojej prvej otázke. Mňa však ale zaujíma, ak pošlem na firmu oznámenie, že sa vraciam späť do práce (podotýkam moje pracovné miesto stále existuje) a oni mi spätne pošlu výpoveď, napr. z organizačných dôvodov - majú na to právo? Aj keď moje miesto stále funguje a aj keby ho zrušili, pracujem v medzinárodnej firme a pracovných pozícii, na ktorej momentálne som, je veľa. Čo robiť v takomto prípade? Viem, že počas RD ma vyhodiť nemôžu.

Ide aj o to, že s manželom plánujeme ďalšie bábätko. Preto sa chcem opýtať, čo v prípade ak nastúpim do práce už tehotná a skôr ako to stíhnem oznámiť zamestnavateľovi (predlpožím lekárske potvrdenie) mi zamestnávateľ dá výpoveď? Som v nejakej ochrannej lehote?

Ďalej sa chcem opýtať, ak predsa len nastúpim do práce a po krátkom čase zostanem na rizikovom tehotenstve. Budem mať nárok na rodičovský príspevok a súčasne aj PN?

Vopred ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková