Hrozí tehotnej žene v ochrannej lehote výpoveď?

Dobrý deň,
zopár otázok ohľadne ukončenia PP mi už na tejto stránke zodpovedala p. Puškáčová, za čo jej veľmi pekne ďakujem, teraz sa chcem ale pýtať niečo podobné, avšak neviem na čo mám v tomto prípade právo. Momentálne som na RD, synček ma 19 mesiacov.  Môj PP stále trvá, avšak prácu už istú nemám, keďže v práci so mnou nová šéfka nepočíta. Viac som opísala v mojej prvej otázke. Mňa však ale zaujíma, ak pošlem na firmu oznámenie, že sa vraciam späť do práce (podotýkam moje pracovné miesto stále existuje) a oni mi spätne pošlu výpoveď, napr. z organizačných dôvodov - majú na to právo? Aj keď moje miesto stále funguje a aj keby ho zrušili, pracujem v medzinárodnej firme a pracovných pozícii, na ktorej momentálne som, je veľa. Čo robiť v takomto prípade? Viem, že počas RD ma vyhodiť nemôžu.

Ide aj o to, že s manželom plánujeme ďalšie bábätko. Preto sa chcem opýtať, čo v prípade ak nastúpim do práce už tehotná a skôr ako to stíhnem oznámiť zamestnavateľovi (predlpožím lekárske potvrdenie) mi zamestnávateľ dá výpoveď? Som v nejakej ochrannej lehote?

Ďalej sa chcem opýtať, ak predsa len nastúpim do práce a po krátkom čase zostanem na rizikovom tehotenstve. Budem mať nárok na rodičovský príspevok a súčasne aj PN?

Vopred ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete výhodne prenajať pôdu? Ponúkame vám cenovú mapu obvyklých nájmov z celého územia
Agrorezort po prvý raz zverejnil takzvané obvyklé ceny nájmov poľnohospodárskej pôdy.
Elektronizácia miezd uľahčí posielanie potvrdení. Nová možnosť od januára
Firmy a zamestnanci si môžu zjednodušiť svoju mzdovú agendu.
Darujte majetky deťom tak, aby sa nepohádali
Rozhodnete sa, že byt darujete tomu z potomkov, ktorý sa o vás dokáže postarať. Dá sa to a dokonca tak, že aj v darovanom byte môžete ďalej bývať. Tu je vzor z pera advokátov aj s radami.
Ako si prilepšíte po zvýšenom rodičovskom príspevku? Pozrite si konkrétne príklady
Ku ktorým rodičom bude štát štedrejší? K tým, ktorí si pred príchodom dieťaťa na svet platili nemocenské.