Hrozí tehotnej žene v ochrannej lehote výpoveď?

Dobrý deň,
zopár otázok ohľadne ukončenia PP mi už na tejto stránke zodpovedala p. Puškáčová, za čo jej veľmi pekne ďakujem, teraz sa chcem ale pýtať niečo podobné, avšak neviem na čo mám v tomto prípade právo. Momentálne som na RD, synček ma 19 mesiacov.  Môj PP stále trvá, avšak prácu už istú nemám, keďže v práci so mnou nová šéfka nepočíta. Viac som opísala v mojej prvej otázke. Mňa však ale zaujíma, ak pošlem na firmu oznámenie, že sa vraciam späť do práce (podotýkam moje pracovné miesto stále existuje) a oni mi spätne pošlu výpoveď, napr. z organizačných dôvodov - majú na to právo? Aj keď moje miesto stále funguje a aj keby ho zrušili, pracujem v medzinárodnej firme a pracovných pozícii, na ktorej momentálne som, je veľa. Čo robiť v takomto prípade? Viem, že počas RD ma vyhodiť nemôžu.

Ide aj o to, že s manželom plánujeme ďalšie bábätko. Preto sa chcem opýtať, čo v prípade ak nastúpim do práce už tehotná a skôr ako to stíhnem oznámiť zamestnavateľovi (predlpožím lekárske potvrdenie) mi zamestnávateľ dá výpoveď? Som v nejakej ochrannej lehote?

Ďalej sa chcem opýtať, ak predsa len nastúpim do práce a po krátkom čase zostanem na rizikovom tehotenstve. Budem mať nárok na rodičovský príspevok a súčasne aj PN?

Vopred ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus