Hypoteka na jedneho ale v LV dvaja majitelia

Dobrý deň,
Pred rokom sme kupovali nehnutelnost s partnerkou ( niesme v manželstve) Ja som za svoje chyby v minulosti nemal možnosť dostať úver a tak ho brala priateľka. Nehnuteľnosť stála 26500 z čoho som ja zaplatil z vlastnèho 4000€ a zvyšok išlo z hypotéky ( uvedené v kúpno-predajnej zmluve) Na LV sme majitelia v pomere 1:1
Momentálne sme prestali tvorit pár a ja by som sa bytu vzdať nechcel,nakoľko som do neho vložil všetke úspory ,tak ako aj bývala priateľka...Dohodla sa somnou, že si ho môžem nechať ,ale mám vyriešiť jej zadĺženie v banke,tak aby nemala pozdĺžnosti. Vedeli by ste ma nasmerovať k správnemu postupu resp. ako začať?
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nekupujte darčeky na úver. Tu sú rady, ako si Vianoce zbytočne nepredražiť
Slováci si chcú na Vianoce dopriať viac ako inokedy. Utrácajú neprimerane nielen na jedlo a nápoje, ale kvôli darčekom sú ochotní narobiť si dlhy.
Svoju budúcu penziu si môžete overiť
Blížite sa k dôchodkovému veku a neviete, aký bude. Alebo po škole zvažujete, či si sporiť na dôchodok už teraz. Experti pre HN radia, ako si môžete udržať životný štandard aj vo vyššom veku.
Chcete poslať vianočný balíček či pozdrav. Ustrážte si termíny
Pohľadnice a listy v rámci Slovenska sa k adresátovi dostanú do Vianoc, ak ich pošlete najneskôr 20. decembra druhou triedou a 21. decembra, ak využijete prvú triedu.
Trh hľadá zdravotné sestričky aj masérov. Pozrite si aktuálne pracovné miesta v zdravotníctve
Pozrite si aktuálne ponuky voľných pracovných miest zo zdravotníctva.
12 tipov, ako skrotiť výdavky za energie
Klesajúca teplota vonku, intenzívnejšie kúrenie, viac umelého osvetlenia. Príchod zimy vytvára vyšší tlak na platby za energie. Tu sú rady, ako si možno dávať väčší pozor, aby ste s nimi nemali zvýšené výdavky.