ID a zamestnanie

Dobry den,
chcem sa poradit a poprosit o informaciu vo veci zamestnania a invalidneho dochodku. Od decembra 2017 som poberatelom ID, nakolko mi skoncila podporna doba pocas PN, ale stale som zamestnancom. Kedze som onkologicky pacient, ktory riesi zdravotne problemy som toho casu na PN z dovodu, ze PN mi sluzi ako ospravedlnenie pre zamestnavatela. Nateraz nechcem dat vypoved, mozno ma zamestnavatel bude moct prelozit na iny druh prace alebo mozno ma aj prepusti. Avsak obvodny lekar mi pri kontrolach chce PN ukoncit, lebo uz mam priznany ID. Moja otazka znie, kedze moj pracovny pomer trva, ako potom zdokladujem zamestnavatelovi, ze nemam svojvolnu absenciu v praci? Velmi Vam dakujem za vysvetlenie a odpoved.
S pozdravom
Mary

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Rady, ako sa na dovolenke v zahraničí zachovať pri nehode, úraze a strate batožiny
Pred cestou na zahraničnú dovolenku si nezabudnite vybaviť cestovné poistenie, havarijné, ak ho nemáte a idete autom a spíšte si kontaktné údaje na slovenské zastupiteľské úrady v mieste, kde budete dovolenkovať.
Osobní asistenti dostanú teraz viac
Väčšinu doplatkov, liekov a poplatkov hradia zdravotné poisťovne. Od mnohých sú oslobodení darcovia krvi a ťažko chorí pacienti. Od júla sa zvýšili niektoré príspevky na kompenzáciu zvýšených výdavkov pre onkologických pacientov.
Remeselníci, máte možnosť si dobre zarobiť
Hľadáte si prácu, ktorá vyžaduje zručnosť a remeselné spracovanie? Pozrite si ponuky, ktoré prinášame v spolupráci s ISTP
Neodchádzajte na dovolenku, ak nemáte poistený dom či byt
Je veľa domácností, ktoré zabúdajú na poistenie domu či bytu. Idú na dovolenku a keď sa vrátia, nestačia sa čudovať. Jedna poriadna búrka im poškodila strechu, zničila stromy na záhrade.
Na aké dávky má nárok onkologický pacient
Nárok na dávky sociálneho poistenia má onkologický pacient, ktorý je povinne alebo dobrovoľne sociálne poistený a splní podmienky nároku na príslušnú dávku. Môže poberať nemocenské, dôchodkové, úrazové dávky a dávku v nezamestnanosti. Nárok posudzuje posudkový lekár i sociálny pracovník.