ID a zamestnanie

Dobry den,
chcem sa poradit a poprosit o informaciu vo veci zamestnania a invalidneho dochodku. Od decembra 2017 som poberatelom ID, nakolko mi skoncila podporna doba pocas PN, ale stale som zamestnancom. Kedze som onkologicky pacient, ktory riesi zdravotne problemy som toho casu na PN z dovodu, ze PN mi sluzi ako ospravedlnenie pre zamestnavatela. Nateraz nechcem dat vypoved, mozno ma zamestnavatel bude moct prelozit na iny druh prace alebo mozno ma aj prepusti. Avsak obvodny lekar mi pri kontrolach chce PN ukoncit, lebo uz mam priznany ID. Moja otazka znie, kedze moj pracovny pomer trva, ako potom zdokladujem zamestnavatelovi, ze nemam svojvolnu absenciu v praci? Velmi Vam dakujem za vysvetlenie a odpoved.
S pozdravom
Mary

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Premrštená cena zvykne záujemcov aj odradiť
Lokalita, územný plán a potenciál využitia, to sú podľa realitného makléra Romana Romaníka z realitnej spoločnosti RE/MAX Diamond faktory, ktoré ovplyvňujú predajnosť lesných pozemkov. Záujemcov môžu odradiť aj prehnané nároky klientov.
Ako môže vlastník dobre predať les
Predať spoločnú nehnuteľnosť alebo jej časť a znížiť tak podiely urbárnikov na spoločnom lese bez ich vedomia, nie je možné. Nedovolí to ani novela zákona o pozemkových spoločenstvách od 1. júla. Režim nakladania s majetom v urbariátoch je oproti iným lesným pozemkom špecifický.
Majitelia majú celý rad obmedzení
Každý pozemok určený na produkciu dreva musí mať svojho obhospodarovateľa, upozorňuje advokát Matej Marhavý. Urbárske spoločné nehnuteľnosti majú svoje špecifiká a od júla sa rozširujú aj práva podielnikov.
Vie vaša firma zabezpečiť ochranu pri práci. Nezanedbala tieto zásady?
Aj pád z malej výšky na tvrdý povrch dokáže spôsobiť vážne, až smrteľné zranenia. Pády z výšok sú jednou z najčastejších príčin pracovných úrazov.
Susedské zvady riešia viaceré orgány
Ľudia ako vlastníci by sa mali zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažovali iných. To hovorí zákon o susedských sporoch. Ako sa to detailne premieta do praxe a ako spory riešiť, objasňujú experti.