ID a zamestnanie

Dobry den,
chcem sa poradit a poprosit o informaciu vo veci zamestnania a invalidneho dochodku. Od decembra 2017 som poberatelom ID, nakolko mi skoncila podporna doba pocas PN, ale stale som zamestnancom. Kedze som onkologicky pacient, ktory riesi zdravotne problemy som toho casu na PN z dovodu, ze PN mi sluzi ako ospravedlnenie pre zamestnavatela. Nateraz nechcem dat vypoved, mozno ma zamestnavatel bude moct prelozit na iny druh prace alebo mozno ma aj prepusti. Avsak obvodny lekar mi pri kontrolach chce PN ukoncit, lebo uz mam priznany ID. Moja otazka znie, kedze moj pracovny pomer trva, ako potom zdokladujem zamestnavatelovi, ze nemam svojvolnu absenciu v praci? Velmi Vam dakujem za vysvetlenie a odpoved.
S pozdravom
Mary

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Obdarovaný môže dar odmietnuť
Darovať je možné hnuteľný aj nehnuteľný majetok. Pri hnuteľnom je potrebné spísať darovaciu zmluvu len vtedy, ak by malo k odovzdaniu daru dôjsť s časovým odstupom. Pri nehnuteľnom majetku však musíte darovaciu listiny podpísať vždy. O príkladoch z praxe hovoria odborníci.
Firmy hľadajú nové formy financovania
Financovanie rozvoja biznisu ponúka viacero možností. Z vlastných zdrojov alebo od rodiny. Takto začína s podnikaním väčšina podnikateľov.
Advokáti sa sťažujú: absolventi škôl nie sú pripravení na prax
Pripravenosť absolventov práva na povolanie je podľa advokátskych kancelárií veľmi slabá. Univerzity si to uvedomujú.