ID a zamestnanie

Dobry den,
chcem sa poradit a poprosit o informaciu vo veci zamestnania a invalidneho dochodku. Od decembra 2017 som poberatelom ID, nakolko mi skoncila podporna doba pocas PN, ale stale som zamestnancom. Kedze som onkologicky pacient, ktory riesi zdravotne problemy som toho casu na PN z dovodu, ze PN mi sluzi ako ospravedlnenie pre zamestnavatela. Nateraz nechcem dat vypoved, mozno ma zamestnavatel bude moct prelozit na iny druh prace alebo mozno ma aj prepusti. Avsak obvodny lekar mi pri kontrolach chce PN ukoncit, lebo uz mam priznany ID. Moja otazka znie, kedze moj pracovny pomer trva, ako potom zdokladujem zamestnavatelovi, ze nemam svojvolnu absenciu v praci? Velmi Vam dakujem za vysvetlenie a odpoved.
S pozdravom
Mary

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete kúpiť byt? Využite financie z viacerých zdrojov
Mladí ľudia najmä vo veľkých mestách budú potrebovať viac financií a kombinačných zručností, aby si mohli kúpiť vlastný byt.
Exekúcie sa pre nemajetnosť dôchodcu po piatich rokoch zastavia
Dôchodcovia, ktorí mali na krku exekúciu viac ako päť rokov, už budú môcť možno pokojnejšie spať. Ak ich dlh nedokázala napríklad nebankovka, zdravotná alebo sociálna poisťovňa vymôcť , automaticky sa exekúcia zastaví. To však neznamená, že sa dlhu navždy zbavia.
Každý desiaty slovenský senior neplánuje svoje výdavky
Najnovší prieskum uvádza, že až 10 percent ľudí v dôchodkovom veku - vyše 65 rokov nijako zvlášť neplánuje, ako vyjdú so svojím mesačným príjmom, tvoreným spravidla len starobným dôchodkom.
Dlh Slováka sa zvyšuje. Najväčšie dlhy majú Bratislavčania
V porovnaní s rokom 2017 vzrástol priemerný dlh slovenských dlžníkov o 60 eur. Dnes je v sume 860 eur. Dlhy majú skôr muži.
Každá online pokladnica musí prejsť testovaním
Zoznam dodávateľov, ktorí splnili všetky zákonné podmienky a prešli testovaním – v súvislosti s dodávaním pokladničných riešení pre eKasu, je zverejnený na webe Finančnej správy.