Ide o vydržanie nehnuteľnosti?

Po  rokoch od úmrtia poručiteľa dochádza k dedeniu novoobjaveného majetku, ktorý nebol zahrnutý v dedení pred 25 rokmi, hoci všetci dedičia o ňom vedeli a vedia, ale až teraz jeden z nich podal žiadosť na OS o prededenie a vybavuje všetky potrebné náležitosti. Predmetom prededenia je  viac parciel nehnuteľnosti, ktoré sú stále v katastri vedené na meno poručiteľa. Pri pokuse o dohodu jeden z dedičov (nie ten, čo vybavuje)  si privlastňuje právo na najlukratívnejšiu parcelu s tým, že vraj platí daň z nej (list vlastníctva samozrejme nie je na jeho meno), parcelu neudržiava iba z nej ťaží. Jedná sa o vydržanie? Čo poradite ostatným? A ešte prosím vás, všeobecnú cenu dedičstva určí notár takú, aká platila v čase smrti poručiteľa alebo cenu, ktorá je platná v  súčasnosti?  Ďakujem pekne.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus