Iný vlastník pozemku a iný vlastník domu na ňom

Moji súrodenci ma pred matkinou smrťou s ňou u notára vydedeli, o čom ona ani nevedela, pretože mala cez 85 rokov a práve ju prepustili z nemocnice  (kde bola na liekoch, nikoho z blízkych nespoznávala, pokúšala sa ujsť z nemocnice). Mohol mať jej zdravotný stav a jej správanie vplyv na podpis notara o niekoľko dní na to, kde došlo k môjmu  vydedeniu?

Stalo sa to, že súrodenci prepísali na seba všetko okrem parcely pod rodičovským rodinným domom, ktorá jediná zostala napísaná na mňa s manželkou. Dom je napísaný na mojich 2 súrodencov (pritom ja som 25 rokov v tom dome býval, staral sa oň, staval žumpu, podlahové kúrenie a teraz sú to v podstate peniaze vyhodené do vzduchu). Dá sa táto skrivodlivosť nejako právne napadnúť?

Moja ďalšia otázka sa týka toho pozemku o rozlohe skoro 300 m2, na ktorom je postavený ten dom. Ak by som sa rozhodol na tom pozemku stavať, aké mám práva či povinnosti ohľadom domu, ktorý je na ňom postavený? Môžem žiadať jeho zbúranie (ide o 60-ročný dom) s tým, že chcem na svojom pzemku stavať svoj nový dom? Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus