Je možná obnova dedičského konania, ked babka nežije 48 rokov a dedo 30?

Babička zomrela v roku 1967, celý majetok prešiel na jej druhého muža, pretože sa dedičia (deti z prvého a druhého manželstva (matka bola babička - najprv mala muža, ktorý zahynul v Prvej svetovej, s tým mala tri deti a neskoršie si vzala svojho švagra, bezdetného a slobodného brata svojho prvého muža, s ktorým mala ešte dve deti.
Po smri babičky sa súrodenci nedohodli a bol tam tlak zo strany notára, aby bola orná pôda zachovaná vcelku a zostala v JRD. Tak sa stalo a všetok majetok - nehnuteľnosti sa previedli na starého otca.
Starý otec zomrel v roku 1984, ale k notárovi boli pozvané iba dve žijúce dcéry, dva synovia boli po smrti a môj otec, ktorý ešte v tej dobe žil a zomrel pol roka po svojom otčimovi (otec bol v koncentráku v Nemecku vyše roka, takže zdravie mal podlomené...
To, že teta zaprela otcovu existenciu vieme asi mesiac, potom, čo sme zložitou cestou získali dokumenty z Archivu OS.
Rada by som obnovila dedičské konanie už z principu, pretože otec a následne jeho deti mali určite nárok na dedičský podiel po starej mame.
Starý otec vlastnil iba to, čo získal sobášom s mojou starou mamou a po jej smrti.

Dara7 sa opýtal/a 26.2. 2015 o 20:25 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus