Je možné meniť výšku vymeriavacieho základu z DNP počas MD?

Chcem sa opýtať, či je možné meniť výšku vymeriavacieho základu z DNP počas poberania materskej. som nepretržite zamestnaná od 10/2005, hrubý príjem mám 800 eur. DNP si platím od 2. 6. 2010 z minimálneho VZ. Počas trvania DNP som ešte výšku DNP nemenila. Dňa 22. 4. 2011 nastupujem na MD. Je možné meniť VZ z dobrovoľného poistenia na maximálnu výšku? Napr. 1. 5. 2011, keďže počas MD nebudem mať VZ zo zamestnania? Plánujem hneď po ukončení poberania materského nastúpiť opäť do práce, takže v prípade potreby OČR na budúci rok by som chcela mať čo najvyššiu sumu VZM za tento kalendárny rok. Ďakujem veľmi pekne.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus