Je možné vydržanie pozemku, ak jeden majiteľ je po smrti a druhý žije?

Dobrý deň,
v roku 2002 sme synovi darovali pozemok a rodinný dom. Manželka zomrela v roku 2004. Syn vlastní dom s pozemkom od roku 2002.Mali sme za to, že sme mu darovali celý pozemok, ale syn v roku 2018 zistil, že časť pozemku za domom, parcela o výmere 55m2 je v katastri vedená na nás oboch. Na liste vlastníctva, sme zapísaní obaja a našli sme na LV titul nadobudnutia : zroku 1970 a aj Rozhodnutie C - ROEP 132/2008, zo dňa 11.04.2008, a vtedy už manželka nežila.
Ak ja /otec resp. predchádzajúci vlastník by som s tým súhlasil, môže syn vydržať túto parcelu, stará sa o ňu od 2002, viac ako 10 rokov ?

Za odpoveď ďakujem Liška

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus