Je možné zachrániť si prácu, ak po ukončení RD so mnou nerátajú?

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať: pracovala som v spoločnosti od 2.1.2006, zmluva mi bola predĺžená na dobu neurčitú. Momentálne som na rodičovskej dovolenke, ktorá by mala byť ukončená dňom 15.3.201 1. Chcela som nastúpiť do práce skôr, od septembra, vzhľadom k tomu, že dcéra je prijatá od septembra do škôlky. Poslala som do spoločnosti oznam, že od 2. septembra môžem nastúpiť do práce, lenže mi prišlo vyjadrenie, že spoločnosť prešla organizačnými zmenami, zmenami s výkonmi práce, kde výnimkou nebolo ani oddelenie, v ktorom som pracovala. Z tohto dôvodu vraj nemajú možnosť mi poskytnúť vhodnú prácu. Ak sa rozhodnem ukončiť rodičovskú dovolenku v septembri, alebo až po dovŕšení 3 rokov uplynutia nároku na rodičovský príspevok, spoločnosť so mnou ukončí pracovný pomer s odstupným a ostatnými náležitosťami podľa platného Zákonníka práce. Z toho vyplýva, že so mnou absolútne nepočítajú, aj keď  z pred pár mesiacov som mala telefonát zo spoločnosti, že mi miesto držia, že je za mňa zástup. Z tohto dôvodu som sa vtedy rozhodla skôr ukončiť rodičovskú dovolenku, len teraz neviem.
Môžte mi prosím poradiť ako ďalej postupovať? Majú na toto právo len tak ma prepustiť? Alebo je ešte možnosť zachrániť nejako moje zamestanie? Môžte mi prosím aj napísať, na čo všetko mám ešte nárok okrem odstupného?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková