Je možné zachrániť si prácu, ak po ukončení RD so mnou nerátajú?

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať: pracovala som v spoločnosti od 2.1.2006, zmluva mi bola predĺžená na dobu neurčitú. Momentálne som na rodičovskej dovolenke, ktorá by mala byť ukončená dňom 15.3.201 1. Chcela som nastúpiť do práce skôr, od septembra, vzhľadom k tomu, že dcéra je prijatá od septembra do škôlky. Poslala som do spoločnosti oznam, že od 2. septembra môžem nastúpiť do práce, lenže mi prišlo vyjadrenie, že spoločnosť prešla organizačnými zmenami, zmenami s výkonmi práce, kde výnimkou nebolo ani oddelenie, v ktorom som pracovala. Z tohto dôvodu vraj nemajú možnosť mi poskytnúť vhodnú prácu. Ak sa rozhodnem ukončiť rodičovskú dovolenku v septembri, alebo až po dovŕšení 3 rokov uplynutia nároku na rodičovský príspevok, spoločnosť so mnou ukončí pracovný pomer s odstupným a ostatnými náležitosťami podľa platného Zákonníka práce. Z toho vyplýva, že so mnou absolútne nepočítajú, aj keď  z pred pár mesiacov som mala telefonát zo spoločnosti, že mi miesto držia, že je za mňa zástup. Z tohto dôvodu som sa vtedy rozhodla skôr ukončiť rodičovskú dovolenku, len teraz neviem.
Môžte mi prosím poradiť ako ďalej postupovať? Majú na toto právo len tak ma prepustiť? Alebo je ešte možnosť zachrániť nejako moje zamestanie? Môžte mi prosím aj napísať, na čo všetko mám ešte nárok okrem odstupného?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Účinná ľútosť. Šikovný ťah pri daňových podvodoch
Účinná ľútosť umožňuje páchateľom v prípade porušenia zákona nadobudnúť beztrestnosť. Jozef Čentéš, prokurátor
Oklieštený Ústavný súd je neprijateľný
Plénum by sa malo neodkladne doplniť tak, aby malo plný počet sudcov.
Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky
Odborníci tvrdia, že neinvestovaním máte väčšie šance prerobiť ako investovaním.
Darujte byt tak, aby ste sa neocitli na ulici
Darovali ste byt a obdarovaný vás podviedol. Ako musíte postupovať, dočítate sa v dnešných Hospodárskych novinách. Dozviete sa aj, ako sa sa vyhnete bytovej mafii.
Desať modelových situácií, kedy predať a kedy darovať majetok
Obdarovali vás hodnotným darom? Napríklad bytom, záhradou či inou nehnuteľnosťou, pričom vy ich chcete výhodne odpredať? Neunáhlite sa.