Je zákonná lehota na uzavretie poistnej udalosti?

Dobrý deň, dňa 8.3. som nahlasovala v poisťovni spolu s vinníkom poistnú udalosť, ja som bola poškodená, čiže sme šli do jeho poisťovne. Tam sme spísali všetky potrebné papiere, potom prišiel likividátor, nafotil obidve autá a škody na nich. S ním som sa ústne dohodla, že chcem vyplatiť poistné plnenie na účet prostredníctvom rozpočtu. Čakala som mesiac a nič. V poisťovni mi nevedeli nič povedať, iba mi dali kontakt na nejakú pani  čo to vybavuje, že jej mám doposlať žiadsoť o vyplatenie rozpočtom na môj osobný účet. Poslala som doporučenú žiadosť. O mesiac som sa znova informovala, potvrdili, že moju žiadosť evidujú a urgentne to vybavia. V júni som tam volala zase a nikto mi nič nevedel povedať. Potvrdili mi, že  tam majú a ze mi to da na urgenciu, no dnes som tam zas volala a nikto mi nevie nic povedať. Písala som im aj mail, na ktorý nikto neodpovedal. Už to trvá dosť dlho, nikto sa so mnou nebaví. Čo mám robiť, aké kroky podniknúť? Stále ma len "naťahujú" . Niekde som sa ale dočítala, že poisťovne majú stanovenú zákonnú lehotu 3 mesiace na ukončenie šetrenia poistnej udalosti. Je to tak? Dakujem za odpovede

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.
Toto je 30 najdôležitejších zmien v daniach v roku 2020
Od januára prichádza množstvo daňových úprav najmä v prospech drobných podnikateľov.
Komu sa oplatí predčasný starobný dôchodok
Predčasný starobný dôchodok slúži na zabezpečenie príjmu občana v preddôchodkovom veku.
Blogeri: ako zarábať legálne
Blogovaním či zverejňovaním článkov alebo fotiek na internete si privyrába – alebo ich má aj ako hlavný zárobok – kadekto. Ako je to však so zdaňovaním týchto príjmov? Situácie môžu byť rôzne a ich varianty sa často aj kombinujú.