Jeden zamestnávateľ, dvaja riaditelia --- > Hrubé porušenie pracovnej disciplíny

Dobrý deň,

riešime takýto prípad:

Pred niekoľkými rokmi upozornil zamestnanec svojho priameho nadriadeného na jeden problém na pracovisku. Keby sa jeho podozrenie potvrdilo, muselo by sa podať trestné oznámenie. Podotýkam, že vec oznámil na základe "šumov na pracovisku". Neexistoval žiaden dôkaz, žiadne lekárske posudky, nič.
Na jeho podnet riaditeľ-štatutár uskutočnil so zamestnancami poradu. Na nej bolo zamestnancom vysvetlené, čoho sa majú vyvarovať, pretože by mohlo dôjsť k porušeniu zákona.
Medzičasom nastúpil nový riaditeľ-štatutár, a ten po piatich rokoch na základe prečítania si interného záznamu zamestnanca zaslal dotyčnému zamestnancovi písomné upozornenie na hrubé porušenie prac. disciplíny. /o ktorom sa on, ako nový riaditeľ dozvedel teraz/
-- Musím doplniť, že z nášho pohľadu ide o snahu uškodiť zamestnancovi, ktorý už má podpísané rozviazanie prac. pomeru dohodou.

Otázka:

Je možné, aby zamestnávateľ pred piatimi rokmi túto situáciu vyhodnotil inak, a v súčasnosti zase inak?

P.S.
Zamestnávateľ je zastúpený štatutárnym zástupcom, v tomto prípade riaditeľom.
Z pohľadu zamestnanca je podľa môjho názoru irelevantné, ktorá konkrétna osoba túto funkciu zastáva a písomné upozornenie od nového štatutára je neplatné.
O predmetnej veci sa totiž zamestnávateľ dozvedel už pred piatimi rokmi a mal k dispozícii rovnaké podklady, medzitým v danom paragrafe zákona nedošlo k žiadnej novelizácii.

ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.